Ukrán-magyar bűnszervezetet számoltak fel a nyomozók. 830 millió forint vagyont elvontak az öt gyanúsítottól, akik közül négyet a bíróság már le is tartóztatott, míg egynek bűnügyi felügyeletét rendelte el.
Mondok Zoltán rendőr alezredes tavaly szeptember közepe óta áll a Gödöllői Rendőrkapitányság élén. Megbízatása után két nappal tájékoztatta a helyi képviselőtestület tagságát a Petőfi Sándor utcai rendvédelmi egység 2024-es munkájáról, közel kilenc hónappal később pedig a 26 település közrendjéért és közbiztonságáért felelős kapitányság 2025-ben végzett – Gödöllőre vonatkozó – tevékenységéről adott számot.
A CEWE „Our world is beautiful – Gyönyörű világunk” elnevezésű fotópályázat az egyik legnagyobb amatőr fotós megmérettetés Európában. A szeptemberben lezárult pályázaton a legaktívabb nemzetnek a magyarok bizonyultak: a 24 országból érkező több mint 94 ezer alkotás mintegy egyharmadát hazai fotósok küldték be. Ezek közül jó néhányat a szakmai zsűri is kitüntetett figyelmével, többek között a „sport” kategória nyertese is magyar: Pusztai Gábor Máté a képen az Utolsó menet című díjnyertes alkotása előtt látható.
Köszönhetően a CEWE magyarországi képviseletének, a gödöllőiek, a környékbeliek, valamint a műemlék-együttest felkereső bel- és külföldi érdeklődők is láthatják azt a beküldött pályaművekből összeállított, nagyszabású, ingyenesen megtekinthető kiállítást, aminek helyszíne a Gödöllői Királyi Kastély bejáratánál lévő különterem lesz. A tárlatot november 11-én, szerdán 14 órakor nyitják meg, és 2016. január 10-ig kereshető fel a kastély nyitvatartási idejében.