Kézilabda: nem borult a papírforma, simán nyert az éllovas DVTK Gödöllőn

2023-11-26 17:37:27

NB II. C-csoport, 9. forduló:
Gödöllői KC – Diósgyőri VTK 30
-43 (14-18)

A csoport tabelláját pontveszteség nélkül vezető, a mezőnyből kiemelkedő miskolciak ellen – a realitásokat szem előtt tartva – a tisztes helytállásban bízhatott a gödöllői legénység.

A mérkőzés eredményének alakulása a találkozó elején – hazai szemszögből nézve, sajnálatos módon – nem cáfolt rá az előzetes esélylatolgatásra, hiszen a borsodiak az első negyedóra végére hatgólos előnyt halmoztak fel (4-10). Bartos Gábor társulata azonban nem adta fel: a hét percen belül négyszer is eredményes Pauló Márk vezérletével a 29. perc közepére felzárkózott (14-16).
A második félidőben jó értelemben vett „mészárlásba” kezdett a vendégcsapat, amely fokozatosan növelte előnyét az idő előrehaladtával a fáradtság – ebből következően a motiválatlanság – jeleit is egyre jobban mutató házigazdák ellen.

Szeptember 16-án a DVTK hazai pályán 38-27 arányban diadalmaskodott városunk formációja ellen, ezúttal 13 gólos lett a két csapat közötti különbség.

A Gödöllői KC férficsapata 8 ponttal, 248-254-es gólkülönbséggel a tabella 5. helyén áll az NB II. C jelű csoportjában.
Következik: Gödöllői KC – Csépe Salgótarjáni SKC december 3., vasárnap 18 óra, Hajós iskola tornacsarnoka.

U20 (II. osztály Keleti-csoport
): Duocor Makói KC – Gödöllői KC 25-40 (15-21)
A GKC – Bartos Gábor által trenírozott – juniorcsapata 20 ponttal, 352-262-es gólkülönbséggel az 1. pozíciót tudhatja a magáénak a csoport tabelláján.

U18 (II. osztály Keleti-csoport):
FKSE-Algyő – Gödöllői KC 35-25 (17-12)
A gödöllői egyesület Mácsár Gyula szakmai irányításával készülő, döntően 15 éves(!) tehetséges fiatalokból álló ifjúsági formációja 8 ponttal, 261-299-es gólkülönbséggel a csoport 7. helyezettje.