Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter egyedi céltámogatásával egy eddig ismeretlen Erzsébet királyné portréval bővült a Gödöllői Királyi Kastély gyűjteménye. A hírt a szaktárca vezetője együtt jelentette be július 1-jén dr. Ujváry Tamással, a gödöllői kastélyt működtető gazdasági társaság ügyvezető igazgatójával. A különleges műalkotás Georg Raab, az osztrák császári udvar egyik legjelentősebb portréfestőjének munkája – olvasható a Gödöllői Királyi Kastély hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
A Hangjegy Színház nyári sorozata, a Sisi nevét viselő, július 7-e és 20-a között lezajló, nyolc programból álló előadásfolyam megtölti élettel a Gödöllői Királyi Kastély parkját. Az érdeklődők népszerű produkciókat láthatnak a csillagok alatt, fergeteges művészek tolmácsolásában.
A Gödöllőt átszelő Rákos-patak adta természeti környezet méltó revitalizációja és kialakítása érdekében már közel másfél évtizede folynak – különböző intenzitású és eredményességű – szakmai egyeztetések. A természeti kincs Pest megyei szakaszának rendezése, illetve a patak menti területek (öko)turisztikai, rekreációs és egyéb potenciáljának kihasználása összehangolt fellépést igényel. Ennek érdekében a célok megvalósításához szükséges anyagi forrást a konzorciumot vezető Pest Vármegyei Önkormányzat az érintett települések (Szada, Gödöllő, Isaszeg, Pécel) bevonásával – azokkal konzorciumot alkotva – egyedi, a központi költségvetésből származó támogatásból kívánta és kívánja biztosítani.
A forradalmi olefin metatézis technológia új otthonra talál Magyarországon: a XiMo Hungary Kft. – az olefin metatézis globális éllovasa és a korszerű katalizátorfejlesztés szakértője – június 26-án ünnepélyes alapkőletétellel indította el új gyártóüzemének építését a Gödöllői Innovációs és Logisztikai Parkban. Az új üzem a XiMo innovatív metatézis-katalizátorainak nagyüzemi gyártására összpontosít majd, a cég technológiája Nobel-díjas tudományos alapkutatásra épül.
Tavaly októberben jelentették be, hogy megközelítőleg 10 milliárd forint összköltségvetésű (európai uniós támogatás 7,855 milliárd forint, MATE saját forrás 1,713 milliárd forint) átfogó felújítási program (KEHOP) keretében megújul a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) gödöllői Szent István Campusa. A projekt közvetlen célja az épületek energetikai tényezőinek javítása, az energiafelhasználás és a működési költségek – napjainkban különösen nagy a jelentőségű – csökkentésének elérése volt. Túlmenően az, hogy a fejlesztés eredményeként biztosítható legyen a MATE helyi campusának biztonságosabb és korszerűbb működtetése.
Bő egy évvel később, november 14-én hivatalosan is átadták a megvalósult beruházást, aminek folyamán a főépület, az aula, a szemináriumi épület és a sportcsarnok energetikai korszerűsítése történt meg. A volumenét tekintve Gödöllő térségében az utóbbi évtizedeket alapul véve példaértékű intézményi fejlesztés során a felsorolt épületkomplexum vonatkozásában 1.733 darab nyílászáró cseréje, 1,7 kilométer hosszúságú távhő-vezeték-, illetve 21 kilométer fűtési vezetékrendszer cserével történt felújítása, valamint 5.310 négyzetméteres felületű tető szigetelése valósult meg. Ezen felül az elavult gőzüzemű kazánok helyett új, korszerű vezérlésű, kondenzációs gázkazánokat építettek be.
A reggeli órákban az aula bejáratánál lezajlott ünnepélyes szalagátvágáson Csányi Sándor, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért (MATE) Alapítvány kuratóriumának elnöke, Nagy Balázs, a Miniszterelnökség közlekedési, környezeti és energiahatékonysági fejlesztési programok végrehajtásáért felelős helyettes államtitkára, valamint dr. Gyuricza Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) rektora méltatták a fejlesztés jelentőségét.
A MATE gödöllői Szent István Campusának további, a mostanihoz hasonló nagyságrendű összeget felemésztő fejlesztése hamarosan, előreláthatólag jövő tavasszal indul. A munkálatok az aula belső tereinek korszerűsítését, illetőleg a sportcsarnok – bővítést is tartalmazó – rekonstrukcióját érintik.