A Gödöllő COOP Zrt. gödöllői, 90-es számú, 153 négyzetméteres eladóterű Arany János utcai üzletének jelenlegi – 1971-ben épült, majd 1987-ben bővített – épületébe április 19-én, szombaton térhetnek be utoljára a vásárlók. Ezt követően, várhatóan októberben már egy vadonatúj üzlet fogadja mindazokat, akik akár a közvetlen környékbeli utcákból, akár más városrészekről (például: a közelben lévő Csanak, vagy Máriabesnyő) kívánják felfedezni a kereskedelmi egység kínálatát.
Október végéig gyakorlatilag titok volt, hogy miként állnak a magyarországi kórházak a fertőzésekkel. A Direkt36 újságírói egy éven át nyomozták annak az okait, hogy Magyarországon miért nő évről évre a súlyos szövődményekkel járó és sok esetben halált okozó kórházi fertőzések száma.
A gödöllőieket főként a kistarcsai Pest Vármegyei Flór Ferenc Kórház és a hatvani Albert Schweitzer Kórház és Rendelőintézet ez irányú adata érdekelhetik. A nemrégiben nyilvánosságra hozott listát böngészve az alábbiak állapíthatók meg: • A multirezisztens kórokozók (különböző baktériumok, gombák és egyéb paraziták) miatti fertőzések gyakorisága alapján (84 kórház) a hatvani kórház a 21. (gyakorisági mutató 34,32), a kistarcsai kórház pedig a 60. a rangsorban (gyakorisági mutató 13,51). • A Clostridium difficile (az antibiotikumoknak ellenálló veszélyes baktériumok elszaporodásából eredő) fertőzések gyakorisága alapján (76 kórház) a kistarcsai kórház a 16. (gyakorisági mutató 77,89), a hatvani kórház pedig a 29. a rangsorban (gyakorisági mutató 61,15). • A véráramfertőzések gyakorisága alapján (73 kórház) a kistarcsai kórház a 43. (gyakorisági mutató 12,17), a hatvani kórház pedig a 60. a rangsorban (gyakorisági mutató 6,34). A helyezési számok átlaga alapján a hatvani kórház 36,67-es, míg a kistarcsai kórház 39,67-es mutatóval rendelkezik.
A nyomozásról szóló dokumentumfilm november 11-én lett publikus. Íme: