Kézilabda: csak fellángolásokra volt képes a gödöllői legénység a Diósgyőr ellen

2023-09-16 18:30:43

NB II. C-csoport, 2. forduló:
Diósgyőri VTK – Gödöllői KC 38-27
(21-14)

Mindkét formáció győzelemmel kezdte a bajnoki idényt, ami kiélezett csatára engedett következtetni. Már csak azért is, mert a felsőházi tagság bebiztosítása érdekében mindkét csapatnak jól „fizetett” a siker.

Sajnálatos módon a gödöllői győzelmi remények már az első félidő első harmadában jócskán elhalványultak, miután a miskolciak meggyőző játékkal 9-2-re elléptek. A 26. perc elejére 10 gólra nőtt a két formáció közötti különbség (19-9), ami az első félidő végére valamelyest mérséklődött.
A vendégek fellángolása azonban nem tartott sokáig, a játék minden elemében hatékonyabb házigazdák lendülete a második játékrészre sem lankadt, így magabiztosan tartották maguknál a két bajnoki pontot.

A Gödöllői KC férficsapata 2 ponttal, 54-59-es gólkülönbséggel a tabella 5. helyén áll az NB II. C jelű csoportjában.
Következik: Csépe Salgótarjáni SKC – Gödöllői KC szeptember 24., vasárnap 16 óra.

U20 (II. osztály Keleti-csoport
): DVTK Miskolc – Gödöllői KC 24-34 (15-18)
A GKC – Bartos Gábor által trenírozott – juniorcsapata 4 ponttal, 71-48-as gólkülönbséggel, az 1. pozíciót tudhatja a magáénak a csoport tabelláján.

U18 (II. osztály Keleti-csoport):
DVTK Miskolc – Gödöllői KC 49-25 (24-12)
A gödöllői egyesület Mácsár Gyula szakmai irányításával készülő, döntően 15 éves(!) tehetséges fiatalokból álló ifjúsági formációja 0 ponttal, 50-77-es gólkülönbséggel a csoport 11. helyezettje.