Atlétika: világelithez tartozó vetélytársakkal versenyeztek a gödöllői tinédzserek

2023-07-18 19:10:26

Igencsak illusztris, világszinten is mérvadó atléták társaságában teljesíthették versenyszámukat a MATE-Gödöllői GEAC atlétái a Székesfehérváron, július 18-án 13. alkalommal – a World Athletics (WA) Continental Tour Gold sorozatának részeként – megrendezett, pénzdíjas Gyulai István Memorialon.

A 17. születésnapját októberben ünneplő Kriszt Sarolta a távolugrás 11 fős mezőnyében 615 centiméterig jutott, ami 14 centiméterrel maradt el egyéni legjobbjától, és a 10. helyet érte.

A 18 éves Sulyán Alexa 23,12 másodperces egyéni csúcs birtokosaként vágott neki a 200 méteres, félkörös távnak, és – 23,77 másodperces idővel – a 300 dollárral díjazott 8. helyet szerezte meg.
A 200 méter előtt Sulyán Alexa a 100 méteres síkfutás nemzeti versenyében is rajthoz állt, és – egyéni csúcsától mindössze 4 századmásodperccel elmaradva – 11,60 másodperces idővel a 4. helyen végzett.

A rangos eseményen rekortánra lépett a MATE-GEAC három sprinter kiválósága, Nádházy Evelin, Simon Virág és Dobránszky Laura is, akik a 400 méteres síkfutás – úgynevezett – nemzeti versengésében adtak számot felkészültségükről. A gödöllői különítmény tagjai közül Simon Virág szerepelt a legjobban, 3. lett (54,26 mp). Nádházy Evelin az 5. (55,18 mp), míg Dobránszky Laura a 7. helyen (55,24 mp) ért célba.

A gödöllői atlétalányok edzői: Körmendy Katalin és Kovács Zoltán.