Pontszerző gödöllői helyezés a Sport XXI Aquatlon Országos Döntőben

2023-05-09 17:50:24

Május első szombatján Gödöllő volt a házigazdája a Sport XXI Aquatlon Országos Döntőnek. Az újonc-, gyermek- és serdülő korosztály számára megrendezett viadal „vizes” penzumát a Gödöllő Városi és Térségi Uszoda 50 méteres medencéjében teljesítették az indulók, a futás helyszíne pedig a MATE-Gödöllői EAC Atlétika Centruma volt.

A házigazdák hat versenyzővel álltak rajthoz a megmérettetésen, akik közül a 8 éves (újonc 1 kategória) Galli Ádám végzett a legelőkelőbb helyen, 8. lett (6:27,58 perc). Ádám a 100 méteres úszásban a 13. (2:28 perc), az 1000 méteres futásban pedig a 2. legjobb időt (4:01 perc) produkálta. Teljesítménye a 34 klub közötti versengésben egy pontot ért, amivel a MATE-GEAC a 32. helyen végzett.
További gödöllői helyezések: Galli Zsófia (gyermek, 12 évesek) 18. hely, Galli Nóra (újonc 2, 10 éves) 19. hely, Magyar Ákos (újonc 2, 10 éves) 21. hely, Lintner Flóra (újonc 2, 11 éves) 29. hely, Veress Áron (serdülő, 14 éves) 33. hely.