Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 175. évfordulója alkalmából életre hívott március 15-i főtéri eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a szitáló eső és a meg-megélénkülő szél miatt igencsak mérsékelt számú hallgatósághoz, majd a ROKKKA zenekar és a Vaskalapos együttes tagjai, valamint Széphalmi Pál táncművész és Sorompó Attila versmondó által bemutatott, Trombita harsog, dob pereg… című ünnepi műsor, illetve az év elején a 4 millió forintos költségvetési előirányzat terhére felújított Petőfi-szobornál lezajlott koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok megszokottnál kisebb nagyságrendű felvonulása – először a tavaly novemberben, 76 éves korában elhunyt dr. Bucsy László részvétele nélkül – tette teljessé a gödöllői ünnep programot.
A gödöllői költségvetés február 16-i elfogadásakor tudni lehetett, hogy a Teleki Pál Egyesület harangláb felállítását kezdeményezte a máriabesnyői temetőben, a néha miniszterelnök, gróf Teleki Pál sírjának környezetében. Mivel a temetőben jelenleg nincs harang (más kérdés, hogy ennyi pénzért nem feltétlenül szükséges, mert a Nagyboldogasszony Bazilika közelsége miatt a harangszó jól hallható a temetőben), a műtárgy 25 millió forintos városi költségvetési előirányzatból tervezett létesítésének köszönhetően nem csak a főcserkészhez, Teleki Pálhoz kötődő megemlékezések, hanem a temetések alkalmával is megszólalhatna a harang a sírkertben. Aktuálissá teszi az ötlet megvalósítását, hogy idén van az 1933-as IV. Cserkész-világtalálkozó (jamboree) 90. évfordulója.
Azzal együtt, hogy a késő őszi és téli hónapok egyik meghatározó kihívása az energiaválság kedvezőtlen hatásainak kezelése volt, a Gödöllői Királyi Kastélyban – a takarékoskodásra való ésszerű törekvéseket leszámítva – nem kellett működési korlátozásokat bevezetni. Sőt, a műemlék-együttest működtető gazdasági társaság több, főként az átmeneti bezárásra ítélt Művészetek Házában megvalósítani tervezett programot fogadott be. A különleges helyzet értékelése mellett, az idei évre vonatkozó konkrétumokról és tervekről beszélgettünk dr. Ujváry Tamás ügyvezető igazgatóval.
Január utolsó szombatján Nyíregyházán volt jelenésük az atlétáknak. A fedettpályás viadalon a MATE-Gödöllői EAC versenyzői is rajthoz álltak, és az alábbi, kimagasló, valamint érmet érdemlő eredményeket érték el:
Nyíregyháza nyílt, nemzetközi fedettpályás versenye 1.hely: Kriszt Sarolta (U18, 60 méteres gátfutás, 8,76 mp, idei legjobb), Sulyán Alexa (60 méter, 7,53 mp, egyéni csúcs) 2. hely: Ferencz Ágoston (U16, 60 méteres gátfutás, 8,90 mp, egyéni csúcs), Bogdán Gergő (U18, 60 méteres gátfutás, 8,86 mp, egyéni csúcs), Farkas Bence (200 méter, 22,03 mp, idei legjobb) 3. hely: Krakóczki Bence (U16, 60 méteres gátfutás, 9,27 mp, egyéni csúcs), Tóth-Sztavridisz Szófia (U18, 60 méteres gátfutás, 9,01 mp, idei legjobb), Krakóczki Bence (U16, súlylökés, 13,36 méter, egyéni csúcs)
• Az abszolút összevetében ugyan 4. helyezett lett, de a magyar indulók közül a legjobb volt Dobránszky Laura 400 méteres síkfutásban, méghozzá: 57,13 másodperces egyéni csúccsal! • A női 4x400 méteres váltók versenyében két magyar staféta vette fel a küzdelmet a temesváriak két váltójával. Az 1. helyezett A-jelű, 3:37,11 perccel új fedettpályás országos csúcsot elért (régi: 3:38,30 perc, 2019. február 12., Ostrava) magyar négyesben – Rapai Fanni, Mátó Sára és Molnár Janka mellett – Nádházy Evelin, míg a 2. pozícióban végzett B-jelűben (3:41,43 perc) Simon Virág és Kriszt Sarolta révén volt MATE-GEAC érdekeltség.
A gödöllői atlétákat felkészítő edzők névsora: Karakasné Hasznos Jutka, Körmendy Katalin, Máté Alpár, Kovács Zoltán, Kovács Gábor Krisztián.
Gödöllői ugrósikerek a Budapest régió bajnokságán Január 29-én a fővárosi BOK-csarnokban rendezték meg a Budapest régió nemzetközi fedettpályás bajnokságot. A résztvevők táborában a MATE-Gödöllői EAC néhány atlétáját is fellelhettük.
Közülük Lőrincz Milán tanítványai, a magasugró Guth Mátyás és a rúdugró Bánházi Botond szerepeltek a legjobban. Az idén 20 esztendős Matyi 208 centiméteres eredménnyel, fedettpályás egyéni legjobbjának beállításával aranyérmet szerzett a 14 fős mezőnyben, a versengésbe 420 centiméteren beszálló Botond pedig 460 centiméterig jutott, amivel – egyéni rekordját beállítva – a 2. pozícióban végzett.
Az alábbi, az augusztusi budapesti világbajnokságra készülő nemzeti staféta országos rekordját megörökítő felvételen a 4-es pályáról Nádházy Evelin, míg az 5-ösről Simon Virág rajtol.