Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 177. évfordulója alkalmából meghirdetett március 15-i, főtéri, a prognosztizált esős időjárás miatt 10 óra helyett 14 órakor kezdődött eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a hallgatósághoz, majd az Urban Verbunk Junior és Gödöllő magyar testvérvárosainak (Csíkszereda, Dunaszerdahely, Beregszász, Zenta) fiatal táncosai által bemutatott, Felültem a világ vad lovára! című ünnepi műsor, a tavalyelőtt felújított Petőfi-szobornál megrendezett koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok felvonulása tette teljessé a délután folyamán a Művészetek Háza Gödöllő épületében lezajlott forradalmi táncházzal, majd az alsóparki lovasbemutatóval zárult gödöllői ünnep programját.
Feszített lesz a közösségi értékvédelmi konzultáció menetrendje, a tervek szerint az Országgyűlés tavaszi ülésszakán fogják tárgyalni az Alaptörvény-módosítást és a sarkalatos törvényt. Ezt Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter jelentette ki a Pest vármegyei települések részvételével tartott, a helyi önazonosság védelméről szóló törvény február 26-i konzultációján – adta hírül az MTI.
November 17-én, a gödöllői képviselőtestület ülésén a városatyák döntöttek arról, hogy a következő esztendő első napjától – a jelenlegi jegybanki alapkamat 13 százalékos mértékét két egységgel meghaladó mértékben – 15 százalékkal megemelik az alábbi díjakat:
• 1.500 négyzetméternél nagyobb és kisebb területű mezőgazdasági rendeltetésű ingatlanok, illetve rekreációs földhasználat haszonbérleti díja. • Földterület és közterület használati díja. A gödöllői önkormányzat 4 darab bérleti- és 10 darab használati szerződéssel, valamint 2 darab közterület-használati szerződésként kezelt szerződéssel rendelkezik. Ezen felül 7 darab üzlet működését engedélyezték közterületen, illetőleg 192 garázs-felépítmény foglal el közterületet a városban.