Röplabda NB I. Liga: a kispestiek legyőzésével tizedesi rangra emelkedett a gödöllői csapat

2022-02-05 18:07:17

NB I. Liga, alapszakasz, 10. forduló:
Gödöllői RC – Kispest SE 3-0
(18, 13, 10)

Az eddigi eredményekből az látszik, hogy az újonc kispestiek nem „átszálló jegyet” váltottak az NB I. Ligára, hanem komolyan gondolják bennmaradásukat. Mi több, ha úgy alakul, akár a felsőházi rájátszásba (1-4. helyezettek) is bejuthatnak.
Mindez alapot adott ahhoz, hogy Szalay Attila éllovas együttese kellő odafigyeléssel teljesítse a papírforma szerint gödöllői győzelmi esélyekkel kecsegtető összecsapást.

A kezdeti tapogatózás után a nagyobb ütőerővel rendelkező hazaiak elhúztak, és aránylag könnyedén nyerték meg az első szettet. Mivel a játék képe és az erőviszonyok a folytatásra sem változtak, a gödöllői hatos alig több mint egy óra alatt begyűjtötte tizedik sikerét, amivel veretlenül vezeti az alapszakasz tabelláját.

A Gödöllői RC csapata 28 ponttal, 30-4-es szett- és 811-539-es pontaránnyal az 1. helyen áll az alapszakasz-tabellán. Az aktuális mérkőzés statisztikája ide kattintva böngészhető.
Következik: Debreceni SZC-Eötvös DSE – Gödöllői RC február 12., szombat 15 óra.