November 21-én, a kora esti órákban letudta az évente legalább egyszer kötelező közmeghallgatásra vonatkozó törvényi kötelezettségét a gödöllői képviselőtestület. A Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ Dózsa György úti épületében lezajlott nyilvános eseményen az irányadó napirend a város közlekedésbiztonsági helyzete, azon belül kiemelten a gyorshajtás megakadályozásának programja volt. Ezen felül a közérdeklődésre számot tartó lakossági kérdésekre is reagálhattak a megszólított illetékesek.
A gödöllői önkormányzat november 21-i tanácskozásán – igazodva az uniós irányelveken alapuló hazai jogszabályokhoz – a városi irányító grémium tagjai módosították a távhő-szolgáltatásról szóló helyi rendeltet.
Ötezer paprika-, paradicsom- és uborkapalántát adományozott az Écsy Gábor országos igazgató (képen balra) vezetésével működő Katolikus Karitásznak a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE), Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő jelenlétében. A minősített, csávázott vetőmagokból szakértő kezek által nevelt palántákat tizenhárom egyházmegyei központ képviselői juttatják el a rászoruló családok részére.
- Az adománypalánták nevelését a tavalyi évben azzal a céllal kezdtük meg, hogy a járvány okozta válságos helyzetben segítséget nyújtsunk azoknak, akik nem tudják megvásárolni a palántát, nem is beszélve annak terméséről. A MATE társadalmi felelősségvállalásának keretében idén is folytatjuk ezt a sikeres kezdeményezést, amivel egyetemünk közvetett formában a termőföldtől az asztalig kísérheti a rászorulók életét – mondta dr. Gyuricza Csaba rektor (képen jobbra) az egyetem Dísznövény-termesztési és Zöldfelület-gazdálkodási Kutatócsoportjának budapesti telephelyén történt ünnepélyes átadáson.
Az adománynövények a MATE gazdasági társasága, a Zöldségtermesztési Kutató Intézet Zrt. által nemesített fajták, amelyek évtizedek óta bizonyítanak a hazai és nemzetközi kertészeti termelésben. A magyar fajták palántái hamarosan egészséges zöldségekkel látják el az érintett családokat, miközben az odáig vezető úton, azaz a növényekről való napi gondoskodás során a mezőgazdasági munka sokszínűségét is megismerhetik. Az idei évben pedig mindez még többet jelenthet a családoknak, az öngondoskodás jelentősége ugyanis a koronavírus-járvány idején még inkább felértékelődött. Forrás: MATE Médiaközpont/fotó: Rakó Alex