A gödöllői képviselőtestület tagjai április 3-án ellenvetés nélkül hagyták jóvá azokat a határozati javaslatokat, amik a gödöllői Tormay Károly Egészségügyi Központ állami fenntartásba történő átadásáról szóltak. A városvezetés szeptember 1-jétől tervezi a változást a helyi és környékbeli lakosság járóbeteg-szakellátásában fontos szerepet betöltő intézmény életében. A döntést követően Hankó Balázst, a Fidesz Pest vármegye 6. számú választókerületi elnökét, kulturális és innovációs minisztert kérdeztük.
A Gödöllő COOP Zrt. gödöllői, 90-es számú, 153 négyzetméteres eladóterű Arany János utcai üzletének jelenlegi – 1971-ben épült, majd 1987-ben bővített – épületébe április 19-én, szombaton térhetnek be utoljára a vásárlók. Ezt követően, várhatóan októberben már egy vadonatúj üzlet fogadja mindazokat, akik akár a közvetlen környékbeli utcákból, akár más városrészekről (például: a közelben lévő Csanak, vagy Máriabesnyő) kívánják felfedezni a kereskedelmi egység kínálatát.
Április 1-jével elvileg lejárt a gödöllői képviselőtestület és az Országos Orvosi Ügyelet Nonprofit Kft. között 2018-ban létrejött szerződés, ami szabályozta a Szabadság tér 3. szám alatti épületben megvalósuló központi orvosi ügyeleti ellátást a városban.
A döntéshozók – beleértve a rendszerhez korábban csatlakozott szadai, isaszegi és mogyoródi településvezetést is – közbeszerzést írtak ki a kötelező közszolgáltatás ellátására alkalmas szolgáltató kiválasztása érdekében. Az ajánlattételi felhívásra egyedüli kandidálóként az eddigi szolgáltatóval megegyező című debreceni székhellyel rendelkező, 2020 nyarán alapított Központi Háziorvosi Ügyelet Egészségügyi Szolgáltató Kft. jelentkezett. Miután a cég pályázata megfelelt a követelményeknek, eldőlt, hogy további két évig, vagyis: 2023. május 31-ig ők látják el az orvosi ügyeletet Gödöllőn.
Hogy mennyiért? A szolgáltatást igénybe vevő települések irányítói azzal kalkuláltak, hogy két évre cirka 184 millió forintos kiadással jár majd a szolgáltatás finanszírozása. Ezzel szemben a gazdasági társaság közel 191,3 millió forintos ajánlatot tett, ami havi szinten megközelítőleg 8 millió forintos kiadás. Ebből az állam (NEAK) 5,2 millió forintot áll, az önkormányzatoknak 2,8 millió forintot kell kiegészítésképpen hozzáadniuk. A Gödöllőre eső rész – lakosságszám-arányosan – kevéssel több mint 1,6 millió forint (49 forint/fő) havonta.