Röplabda: egy óra alatt lerendezte a Pécset a gödöllői hatos

2020-11-21 21:20:08

NB I. Liga, alapszakasz, 9. forduló:
Gödöllői RC – Pécsi Tudományegyetem-PEAC 3-0
(7, 17, 10)

Az alapszakasz második – a szövetség vezetésének döntése értelmében utolsó – körének a gödöllőiek számára első mérkőzésén az eddig csupán egy győzelemre képes pécsiek látogattak a Szalay-csapat ideiglenes, újpesti otthonába. Az esélyek egyértelműen a hazai formáció mellett szóltak a zártkapus ütközeten, és ez a gyakorlatban szűk egy óra alatt be is igazolódott.
A gödöllői lányok az első és a harmadik szettben jelentős fölényben játszottak, a második játszma elején szorosabb volt a meccs, de 14-14 után kiütközött a hazai formáció nagyobb tudása.

Hat mérkőzés alapján a Gödöllői RC csapata 15 ponttal, 17-5-ös szett- és 510-345-ös pontaránnyal az NB I. Liga alapszakasz-táblázatának 1. helyét foglalja el. A mérkőzés statisztikája ide kattintva böngészhető. Következik: Székesfehérvári MÁV Előre-BERICAP – Gödöllői RC december 5., szombat 17 óra.