Egy arany- és hat ezüstérem a gödöllői atléták Szuper Liga-termése

2020-09-14 10:07:50

Szeptember 12-én és 13-án az MTK fővárosi, Lantos Mihály Sportközpontja volt a helyszíne a 7. Atlétikai Magyar Szuper Liga döntőjének, ahol az idény során elért eredményekért járó pontok alapján versenyszámonként a legjobb nyolc atléta rivalizált egymással az érmekért, az értékes helyezésekért, valamint az ezekért járó differenciált pénzdíjakért.

Az egy héttel korábban, Székesfehérváron csapatbajnoki aranyérmet nyert Gödöllői EAC versenyzői közül – a szezonvégi fáradtság ellenére – többen is győzelmi-, illetve éremeséllyel állhattak rajthoz.

Nem is kellett csalatkozni, hiszen az egyetemi műhely – már-már ügyeletes – éremhalmozói igazolták felkészültségüket (7 érem). Különösen Tóth Zsombor, aki egyéni legjobbját teljesítette hárompróbában, úgy, hogy gerelyhajításban 207 pontot vert rá legnagyobb riválisára, a második helyen 1972 ponttal végzett Galambos Tiborra (FTC).
Két számban is idei legjobbját megfutva lett második Nádházy Evelin, aki a 200 méteres sprint után lehetett bosszúsabb, hiszen mindössze egyetlen századmásodperccel maradt el a győztestől.
Feltétlenül szólni kell a mindössze 17 éves rúdugró-tehetségről, Bánovics Józsefről, aki – a győztessel azonos eredményt elérve – remekül pótolta klubtársát, a 442 centiméteres kezdőmagasságán érvényes kísérlet nélkül zárt Simonváros Csanádot, illetőleg a két középtáv-futószámban egyaránt egyéni csúcsig jutott Pápai Mártonról (képen balra).

A gödöllői atléták Szuper Liga-eredményei:
1. hely:
Tóth Zsombor (hárompróba: 100 méter, magasugrás, gerelyhajítás, 1983 pont, egyéni csúcs)
2. hely:
Nádházy Evelin (400 méter, 53,05 mp, idei legjobb), Bánovics József (rúdugrás, 472 cm), Pápai Márton (1500 méter, 3:43,82 perc, egyéni csúcs), Répási Petra (100 méteres gátfutás, 13,78 mp), Pápai Márton (800 méter, 1:48,39 perc, egyéni csúcs), Nádházy Evelin (200 méter, 24,11 mp, idei legjobb)
4. hely:
Pótha Johanna (200 méter, 24,57 mp)
6. hely:
Szamosi András (hárompróba: 100 méter, magasugrás, gerelyhajítás, 1713 pont, egyéni csúcs), Kriszt Katalin (magasugrás, 168 cm), Dobránszky Laura (400 méteres gátfutás, 63,98 mp)
7. hely:
Pótha Johanna (100 méter, 12,16 mp)
8. hely:
Szamosi András (110 méteres gátfutás, 15,68 mp), Simonváros Zille (rúdugrás, 322 cm)

A sportolókat felkészítő edzői kollektíva tagjai: Karakas Józsefné Hasznos Jutka, Körmendy Katalin, Szörényi István, Zsivoczky-Pandel Attila, Deutsch Péter, Pogány Mihály és Kovács Gábor Krisztián (képen jobbra).

A Szuper Liga döntő első napján válogatott váltóversenyt is rendeztek, ahol három gödöllői hölgy is rekortánra lépett. Dobránszky Laura az U20-as, míg Répási Petra és Pótha Johanna a 45,63 másodperccel győztes felnőtt válogatottat erősítették.