Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 177. évfordulója alkalmából meghirdetett március 15-i, főtéri, a prognosztizált esős időjárás miatt 10 óra helyett 14 órakor kezdődött eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a hallgatósághoz, majd az Urban Verbunk Junior és Gödöllő magyar testvérvárosainak (Csíkszereda, Dunaszerdahely, Beregszász, Zenta) fiatal táncosai által bemutatott, Felültem a világ vad lovára! című ünnepi műsor, a tavalyelőtt felújított Petőfi-szobornál megrendezett koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok felvonulása tette teljessé a délután folyamán a Művészetek Háza Gödöllő épületében lezajlott forradalmi táncházzal, majd az alsóparki lovasbemutatóval zárult gödöllői ünnep programját.
Feszített lesz a közösségi értékvédelmi konzultáció menetrendje, a tervek szerint az Országgyűlés tavaszi ülésszakán fogják tárgyalni az Alaptörvény-módosítást és a sarkalatos törvényt. Ezt Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter jelentette ki a Pest vármegyei települések részvételével tartott, a helyi önazonosság védelméről szóló törvény február 26-i konzultációján – adta hírül az MTI.
Dr. Henkei Viktória, A Hely az Érték Városvédő Egyesület elnöke volt a vendége a Régió Plusz TV Porta című magazinja Górcső alatt Gödöllő betétműsorának, amit először november 2-án láthattak a nézők. A beszélgetés apropója és témája nem lehetett más, mint az október 13-i önkormányzati választás után kialakult, igencsak pikáns gödöllői várospolitikai helyzet. Nevezetesen az, hogy az egyesület listájáról mandátumot szerzett Bajkó Norbert elfogadta Gémesi György felkérését, és alpolgármester lett, biztosítva ezzel a szavazattöbbséget.
Normál esetben ennek még örülhetne is az ezen a néven néhány hónapja működő szervezet, ám a vezetés és a tagok inkább dühösek, bosszúsak, és jelölttársuk lemondását követelik. Hogy miért? Többek között erre is választ kaphatnak az alábbi interjú megtekintése után.