Vidéken vitézkedtek a gödöllői egyetemi klub atlétái

2019-10-14 08:21:53

Október 12-én, szombaton egyszerre három vidéki nagyvárosban versenyeztek a Gödöllői EAC atlétái. Veszprémben dobó-, Pécsett gyalogló-versenyen álltak rajthoz, míg Békéscsabán mezei futásban jeleskedtek az egyetemi klub sportolói.

Veszprémben a Dobóakadémia évadzáró versenyén Máté Alpár tanítványai versenyeztek. Az újonc-serdülő fiú gerelyhajításban Kmethy Regő Marcell új egyéni csúccsal (40,63 méter) a harmadik helyen végzett. Fodor Péter az újonc fiúknál diszkoszvetésben 44,20 méteres új egyéni rekorddal a második helyet szerezte meg. Gyermek I kategóriában Krakóczki Bence diszkoszvetésben aranyérmes lett 21,37 méteres dobásával. Gyermek II kategóriában, a gerelyhajítás versenyszámában Szabó Levente 32,44 méteres eredménnyel az első, míg Menyhárt Olivér 28,68 méterrel a második pozíciót sajátították ki. További, gödöllői eredmények:
4. helyezés: Menyhárt Olivér, diszkoszvetés (gyermek II) 23,80 méter
5. helyezés: Szabó Levente, diszkoszvetés (gyermek II) 23,50 méter, Kovács János, diszkoszvetés (újonc) 31,93 méter
6. helyezés: Grünwald Tamás, diszkoszvetés (újonc) 31,52 méter

Pécsett
Halászy Tamara a VI. Märcz Róbert Nemzetközi Gyaloglóversenyen vett részt, ahol az újonc-serdülő kategóriában a 3000 méteres gyaloglásban új egyéni csúccsal (17:29 perc) újoncként a negyedik helyen végzett. Tamara edzője Gadanecz György.

Békéscsabán a Mezei futó Magyar Liga 1. fordulóját rendezték meg, ahol Pápai Márton (képen) a pósteleki Kastély-parkban kijelölt 7000 méteres távon 20:51 perces idővel az abszolút és a férfi mezőnyben is az első helyet szerezte meg. Marci edzője Kovács Gábor Krisztián.