Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 175. évfordulója alkalmából életre hívott március 15-i főtéri eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a szitáló eső és a meg-megélénkülő szél miatt igencsak mérsékelt számú hallgatósághoz, majd a ROKKKA zenekar és a Vaskalapos együttes tagjai, valamint Széphalmi Pál táncművész és Sorompó Attila versmondó által bemutatott, Trombita harsog, dob pereg… című ünnepi műsor, illetve az év elején a 4 millió forintos költségvetési előirányzat terhére felújított Petőfi-szobornál lezajlott koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok megszokottnál kisebb nagyságrendű felvonulása – először a tavaly novemberben, 76 éves korában elhunyt dr. Bucsy László részvétele nélkül – tette teljessé a gödöllői ünnep programot.
A gödöllői költségvetés február 16-i elfogadásakor tudni lehetett, hogy a Teleki Pál Egyesület harangláb felállítását kezdeményezte a máriabesnyői temetőben, a néha miniszterelnök, gróf Teleki Pál sírjának környezetében. Mivel a temetőben jelenleg nincs harang (más kérdés, hogy ennyi pénzért nem feltétlenül szükséges, mert a Nagyboldogasszony Bazilika közelsége miatt a harangszó jól hallható a temetőben), a műtárgy 25 millió forintos városi költségvetési előirányzatból tervezett létesítésének köszönhetően nem csak a főcserkészhez, Teleki Pálhoz kötődő megemlékezések, hanem a temetések alkalmával is megszólalhatna a harang a sírkertben. Aktuálissá teszi az ötlet megvalósítását, hogy idén van az 1933-as IV. Cserkész-világtalálkozó (jamboree) 90. évfordulója.
Azzal együtt, hogy a késő őszi és téli hónapok egyik meghatározó kihívása az energiaválság kedvezőtlen hatásainak kezelése volt, a Gödöllői Királyi Kastélyban – a takarékoskodásra való ésszerű törekvéseket leszámítva – nem kellett működési korlátozásokat bevezetni. Sőt, a műemlék-együttest működtető gazdasági társaság több, főként az átmeneti bezárásra ítélt Művészetek Házában megvalósítani tervezett programot fogadott be. A különleges helyzet értékelése mellett, az idei évre vonatkozó konkrétumokról és tervekről beszélgettünk dr. Ujváry Tamás ügyvezető igazgatóval.
November 10-én tizenegyedik alkalommal került képernyőre a TÉRFÉL, a Régió Plusz Televízió és a Gödöllői Hírek közös magazinműsora a sportról, Gödöllő sportjáról, illetve a gödöllői térség sportjáról.
Adásunk első részében Pecze Dánielt, a gödöllői önkormányzat lokálpatrióta klubos képviselőjét, volt alpolgármestert kérdeztük a településvezetés sporttámogatási rendszeréről. A szakterületet korábban felügyelő városatya a diskurzus során – mások mellett – elmondta, a működési támogatás elosztási elveit meghatározó gödöllői sportkoncepciót meghaladta az idő, így megérett egy újabb felülvizsgálatra, és az is szóba került, hogy az önkormányzati dotáció kedvezményezettjei főként a szabadidős szervezetek lehetnek a jövőben. Pecze Dániel azzal is egyetértett, hogy egy sportcsarnokra valóban nagy szükség lenne a városban.
A műsor második felében a gödöllői Margita 344,2 Turisztikai és Sportegyesület képviselői mutatták be azt az egészségmegőrző és ismeretterjesztéssel is foglalkozó közösségi teret, amit a tömegsport szervezet jelent a tagok és a rendezvényeiken résztvevők számára. A beszélgetés során – többek között – kiderült, kellemes gondokat kell orvosolniuk, hiszen a Margita Kupa részét képező teljesítménytúrák, valamint a hat esztendővel ezelőtt meghonosított városismereti túra rendkívüli számban vonzzák a helyi és környékbeli családokat. Megtudtuk azt is, hogy a „fiúk lusták…”