Egyre-másra alakulnak a Tisztelet és Szabadság Pártja rövidítésének betűit viselő TISZA-szigetek országszerte. Néhány hónapja Gödöllőn sem volt ez másképp, mivel augusztus utolsó vasárnapján az alsóparki Világfánál életre hívták azt a helyi egységet, amely – a TISZA-pártiak megfogalmazása szerint – „a 2026-os parlamenti választásokig őrizni fogja a lángot és akkor rettentő fontos szerepe lesz a NER-t elsöprő tűz fellobbantásában”. Az eseményen jelen volt dr. Kollár Kinga is, aki májusban, Magyar Péter gödöllői látogatásakor úgy fogalmazott: „büszke vagyok rá, hogy Gödöllő a második otthonom. Gödöllő mindig is a szabadon gondolkodók városa volt, és biztos vagyok benne, hogy az is marad”.
Június 9-én a jogi és közgazdász végzettséggel egyaránt rendelkező dr. Kollár Kinga két mandátumot is szerzett: bejutott az Európai Parlamentbe, valamint tagja lett az október 4-én megalakult fővárosi közgyűlésnek is. Őt kérdeztük.
Június 9-én, az önkormányzati választáson résztvevő gödöllői polgárok úgy döntöttek, hogy a GDL Pelikán Szövetségben a Városért Egyesület jelöltjei kizárólag a kompenzációs listáról juthatnak mandátumhoz, méghozzá: háromhoz. Tekintettel arra, hogy a civil szervezet színeiben indultak közül négyen a szeptember végén leköszönő képviselőtestületnek is tagjai voltak, adódott a kérdés: miként változik a várospolitizálás az új helyzetben? Az egyesület elnökével, Debreczeni Attilával beszélgettünk.
A Szent István Egyetem Doctor Honoris Causa, tiszteletbeli doktori címet adományozott José Graziano da Silva úrnak (képen balra), az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) főigazgatójának több mint három évtizedes, az agrár- és vidékfejlesztésért, az élelmiszerbiztonságért és az éhínség megszüntetéséért végzett kiemelkedő nemzetközi tevékenysége elismeréseként. A 67 éves, amerikai születésű brazil szakember díszdoktorrá avató ünnepségét november 24-én rendezték meg a felsőoktatási intézmény gödöllői campusának földszinti dísztermében. Az eseményen részt vett és beszédet mondott a kormányzat részéről Tóth Katalin, aFöldművelésügyi Minisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára, valamint dr. Tőzsér János, a Szent István Egyetem rektora, aki ismertette a díjazott eddigi szakmai életútját és munkásságát.
A pezsgős koccintást követően José Graziano da Silva és Tóth Katalin FAO-ösztöndíjas hallgatókkal találkozott, majd Tőzsér János kíséretében sétát tettek a Szent István Egyetem gödöllői központjában.