Dobogón telelő gödöllői focisták

2016-11-20 15:13:46

Nem volt túl bonyolult a képlet az őszi szezon záró találkozója előtt: amennyiben nyer a GSK a sereghajtó ellen, dobogós helyről várhatja a tavaszi folytatást. Szász Ferenc együttese már a kezdeti pillanatoktól kezdeményezőbb volt, és Papp Tamás révén a 8. percben vezetéshez jutott. Szűk két percen belül egyenlíthettek volna a vendégek, de támadójuk mintegy 20 méterről leadott lövése után a keresztlécen csattant a labda.
A hazai fölényt – és a 25. perctől egy reklamálás miatti kiállításból fakadó emberelőnyt – a szünetig Kaiser László váltotta gólra, majd a térfélcsere után felgyorsultak az események. Kiss Szilárd ellen szabálytalankodtak a pilisszentivániak a tizenhatoson belül, a büntetőt maga a sértett értékesítette. A piros mezes látogatók szinte a semmiből szépítettek, ám néhány percen belül Koziorowski Richárd révén újra háromgólosra duzzadt a GSK előnye. Ráadásul, Maródi György találata után Koziorowski duplázott, amivel kialakult az egyoldalúvá vált ütközet végeredménye.

Pest megyei I. osztályú bajnokság, 15. forduló:
Gödöllői SK – Pilisszentiván SE 6-1
(2-0)
Gödöllői góllövők: Koziorowski Richárd (2), Papp Tamás, Kaiser László, Kiss Szilárd (11-esből), Maródi György.
A Gödöllői SK csapata 31 ponttal, 39-14-es gólkülönbséggel a tabella 3. helyén zárta a Pest megyei I. osztályú bajnokság őszi idényét.

Mindkét gödöllői gárdának verhető, a táblázat hátsó alakzatához tartozó ellenfél jutott az aktuális fordulóban. Ráadásul, a GEAC az ősz bajnoka címért lépett pályára, mert ez a titulus – az egyetemi csapat győzelme esetén – a szezon utolsó ütközetének eredményétől függetlenül őt illeti. Városunk formációi gond nélkül jutottak a három ponthoz.

Pest megyei III. osztályú bajnokság, Közép A-csoport, 12. forduló:
Gödöllői EAC-SZIE – Kóka KSK 9-2
(3-1)
Gödöllői góllövők: Abdalla Aimen (3), Somogyi Levente, Beregszászi Béla (2-2), Angyal Zoltán, László Viktor.
A Gödöllői EAC-SZIE együttese 29 ponttal, 69-17-es gólkülönbséggel 1. a csoport tabelláján.

Zsámboki SE II. – Gödöllői SK II.-Szada 0-2
(0-0)
Gólszerzők: Gál Levente, Pakuts Barna.
A Gödöllői SK II. csapata 19 ponttal, 41-14-es gólkülönbséggel a csoport táblázatának 8. helyezettje.