Eredetileg úgy volt, hogy a MOL 2023. július 1-jén életbe lépett hulladékgazdálkodási koncessziója értelmében az idei év első napjától élesedik a fém-, az üveg- és az egyéb (műanyag) italcsomagolások (tejtermékek dobozai kivételével) visszaváltása. A visszaváltó automatákra épülő új rendszer – főként a gyártók sikeres lobbitevékenységének köszönhetően – végül fél évvel később, idén július 1-jétől vált mindennapjaink szerves részévé.
A Diverzitás Alapítvány 2022-ben indította el „Hortus Medicus - kertterápiás képzési eszköztár kidolgozása” című nemzetközi Erasmus+ partnerségi projektjét, aminek célja a terápiás kertművelés megismertetése és elterjesztése hazánkban. Ennek érdekében a projekt erdélyi, olasz, osztrák és magyar résztvevői egy 120 tanórás terápiás kertművelés képzési tematikát dolgoztak ki, emellett a témában e-learning tartalmat és kézikönyvet készítenek. A program megvalósulásának eddigi történetét és további részleteket, terveket Csapó Beatrix szakmai vezető foglalta össze.
A Gödöllői Fiatal Művészek Egyesülete – szlengesített rövidítéssel GÖFME – fiatalok összefogásának eredményeként, önerőből alakult 1998-ban azzal a céllal, hogy felkutassa a művészi pályára készülő gödöllői és környékbeli tehetségeket, és számukra további fejlődési lehetőséget biztosítson. A Horváth Zoltán által vezetett művészeti csoport számos bemutatón és előadáson van túl, fellépéseik sokaknak nyújtottak maradandó élményt. A GÖFME kulturális életének legfrissebb fejleményeiről és a megvalósításra váró tervekről dr. Horváth Zoltán elnökkel beszélgettünk.
Annak ellenére, hogy közel háromnegyed év még hátravan ebből az esztendőből, a gödöllői önkormányzat tagjai már arról döntöttek, hogy – kulturális és turisztikai szempontból – mi legyen a tematikája és az elnevezése a 2017-es évnek. A beérkezett négy javaslat közül a Bölcsőtől a koronáig, Gödöllő a királyné városa mottóra esett a városatyák választása. Az apropót Erzsébet királyné születésének 180., illetőleg a királyi pár koronázásának 150. évfordulója adja.
Emlékezetes, hogy Gödöllőn először öt évvel ezelőtt, 2011-ben alkalmazták a városi programok kialakításánál a tematikus év adta lehetőségeket (Barokk Éve). A további elnevezések: Híres Hölgyek Gödöllőn (2012), A szecesszió éve Gödöllőn (2013), A Régi Ház – Kezdet és vég (2014), Művészetek Kertje (2015), Gödöllő 50 – A megújuló értékek városa (2016).