A Pilisi Parkerdő Budapest és tágabb környezetének több mint 60 ezer hektáros állami tulajdonú erdőterületét, azaz: zöldvagyonát kezeli. Ezek az erdők – benne a gödöllői és a valkói erdészethez tartozók is – biztosítják mintegy 3 millió ember számára a jó levegőt, a szél és zaj elleni védelmet, a mindennapi természetközeli sportolási és rekreációs lehetőségeket, miközben szintén ezek az erdők alkotják Budapest és agglomerációjának klímavédelmi zöld infrastruktúráját. A Pilisi Parkerdő szakmai tevékenysége sokrétű, felelőssége jelentős: nem csupán az erdők, hanem emberek és közösségek jóléte múlik rajta – olvasható a gazdasági társaság által kiadott sajtóközleményben.
Április 16-án és 17-én az ország legnagyobb tudományos tehetséggondozó programjának, a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Had- és Rendészettudományi Szekciójának versenyét rendezik meg a Szent István Egyetem és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem közös szervezésében.
A kétnapos, Gödöllőn lezajló diáktudományos eseményt Kun Szabó István vezérőrnagy, a Honvédelmi Minisztérium társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára nyitotta meg az aulában. Köszöntőt mondott dr. Tőzsér János, a Szent István Egyetem rektora, dr. Patyi András, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora és dr. Mezey Barna, az Eötvös Loránd Tudományegyetem rektora, az Országos Diákköri Tanács alelnöke. A tagozati üléseket csütörtökön rendezik meg, míg az eredményhirdetés péntek délelőtt lesz.
Az OTDK célja a had-és rendészettudomány területén kutatást végző hallgatók tudományos teljesítményének minél szélesebb körben történő bemutatása, elismerése. Az idei versenyre rekordszámú nevezés érkezett: 7 egyetem 9 karáról 145 pályamunkát nyújtottak be a hallgatók.