Gödöllői szemszögből nézve minden bizonnyal a hónap híre volt, hogy 40 milliárd forintos – részben OTP Banki, részben kormányzati – támogatás szolgálja a Gödöllői Királyi Kastély átfogó felújítását. A nem mindennapi finanszírozási konstrukcióval megvalósuló beruházás-sorozat kapcsán számos dezinformáció (szalonképesebben: tévhit) látott napvilágot, főleg a közösségi oldalakon megjelent hírek kommentjeiben. Azt gondoltuk néhány tény(adat) tisztázásra szorul, ezért dr. Ujváry Tamást, a gödöllői műemlék-együttest működtető gazdasági társaság ügyvezető igazgatóját kértük meg arra, hogy segítsen eloszlatni az olvasói és kommentelői „félreértéseket”.
Idestova 114 éve, 1911. november 25-én indult meg a HÉV-közlekedés Gödöllőn. A ma már H8-as jelzésű gödöllői HÉV-vonal első, villamosított szakasza a budapesti Keleti-pályaudvar és Cinkota között szállított utasokat. Később Kerepes lett a végállomás, majd átadták a forgalomnak a Kerepes és a gödöllői MÁV-állomás közötti, 12,8 kilométer hosszúságú szakaszt. A villamos- és gőzüzemre egyaránt berendezett pályatest felépítményét 30 kilogramm/folyóméter tömegű sínekből építették és 12 tonna tengelyterhelést engedélyeztek rajta. Érdekesség, hogy a „villanyos” eredetileg kék színű volt, zöldre az 1933-as cserkész-világtalálkozó idején festették.
A gödöllői Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakközépiskola és Diákotthon 35.848.077 forint vissza nem térítendő, száz százalék intenzitású támogatást nyert az „Egyházi jogi személyek épületenergetikai fejlesztése megújuló energiaforrás hasznosításával kombinálva a Közép-magyarországi régióban” című pályázaton az Új Széchenyi Terv keretében. Az Európai Unió és a Magyar Kormány által nyújtott támogatással megvalósult beruházásból az iskola főépületének világítási rendszerét korszerűsítették, valamint az üzemeltetési költségek csökkentése érdekében napkollektoros rendszer létesült a nyáron. A megújuló energiaforrás bevonásával a projekt fenntartása a kötelezően vállalandó 5 éven túl is biztosított.
A Premontrei Szent Norbert Gimnázium eddig is ökoiskolaként működött, a beruházás hozzájárul a diákok körében a fenntartható fejlődéssel kapcsolatos ismeretek bővítéséhez is. Az Új Széchenyi Terv keretében megvalósult fejlesztésnek köszönhetően az iskolában tanuló diákok és szüleik, illetve a gödöllői lakosság körében javulhat a megújuló energiaforrásokat alkalmazó technológiák ismertsége és elfogadottsága.