Május 19-én a gödöllői képviselőtestület tagjai – öt esetben is csak többségi szavazással – jóváhagyták a gödöllői önkormányzat által korábban életre hívott hat gazdasági társaság 2021-es gazdálkodási mutatóira vonatkozó beszámolót (mérleget).
A május 25-én Acsa és Püspökhatvan között észlelt barnamedve létezését immár Iklad közelében készült felvétel is bizonyítja. A Pilisi Parkerdő Zrt. és a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság ismét felhívja térség lakosságának és a kirándulók figyelmét, hogy ne látogassák a környék erdőségeit. Az erdőgazdaság és a nemzeti park szakemberei továbbra is fokozott ellenőrzéseket tartanak, hogy nyomon követhessék az állatot.
A gödöllői rendőrök elfogtak és 20 rendbeli lopással gyanúsítottak meg egy nagykőrösi kamaszt. Nem volt finnyás: az édességtől a dínós gyerekágyneműn át a hajvágógépig mindent vitt, ami megtetszett neki.
Egy ezüstösen csillogó pakk cserélt gazdát egy turai utcában, amikor a helyi körzeti megbízottak gépkocsizó járőrözés közben felfigyeltek egy autóra és a mellette álló férfire. Satufék, intézkedés, előállítás, kutatás, lefoglalás, őrizetbe vétel. Az ügyben a Gödöllői Rendőrkapitányságon vizsgálódnak tovább.
Idén is az „Év beszállítója” díjjal ismerte el az OPUS TIGÁZ Zrt. legjobb beszállító partnerei magas színvonalú munkáját. A társaság képviselői május 25-én, ünnepélyes átadó keretében osztották ki az elismeréseket három kategóriában, hét vállalat számára. A díjjal a földgázelosztó társaság célja a további eredményes együttműködés ösztönzése mellett az is, hogy megmutassa a hazai vállalkozások innovatív szemléleten alapuló működésének sikerességét – olvasható a gwc által hírportálunkhoz eljuttatott sajtóközleményben.
Június 10-én, kedden 18 órától a Szabadidős és Gazdasági Innovációs Centrumban vetítettképes előadáson mutatják be a Veresegyházon életre hívni tervezett múzeummal kapcsolatos eddigi előkészítő munka részleteit. Bár, a szomszédos városban megvalósításra váró elképzelés szorosan nem kötődik településünkhöz, némi pikantériát mégis kölcsönöz az ügynek, hogy a veresi múzeum alapításában nem más szaktekintély vállal döntő szerepet, mint a Gödöllőn élő Varga Kálmán, aki a kétezres évek elejéig meghatározó alakja volt városunk kulturális és közművelődési életének.
A gödöllői Grassalkovich-kastélyról, annak építtetőjéről, a hozzá köthető nevezetes személyekről, illetve a máriabesnyői kegyhely történetéről is könyv(ek)et írt Varga Kálmán a nyolcvanas évek végén igazgatóhelyettesként dolgozott a helyi művelődési központban, majd 1993-ig igazgatóként vezette a városi múzeumot. 1994 és 1998 között a gödöllői kastélyrehabilitáció miniszteri biztosa volt, ezt követően pedig a Műemlékek Nemzeti Gondnoksága tudományos igazgatóhelyetteseként (1998-2002), a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal elnökeként (2002-2007), valamint a Műemlékek Nemzeti Gondnoksága igazgatójaként (2007-2012) tevékenykedett. Tavaly májusig a Forster Örökségközpont munkatársaként dolgozott, novembertől pedig mint egyéni vállalkozó teljesít szakmai megbízásokat.