Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter egyedi céltámogatásával egy eddig ismeretlen Erzsébet királyné portréval bővült a Gödöllői Királyi Kastély gyűjteménye. A hírt a szaktárca vezetője együtt jelentette be július 1-jén dr. Ujváry Tamással, a gödöllői kastélyt működtető gazdasági társaság ügyvezető igazgatójával. A különleges műalkotás Georg Raab, az osztrák császári udvar egyik legjelentősebb portréfestőjének munkája – olvasható a Gödöllői Királyi Kastély hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
A Hangjegy Színház nyári sorozata, a Sisi nevét viselő, július 7-e és 20-a között lezajló, nyolc programból álló előadásfolyam megtölti élettel a Gödöllői Királyi Kastély parkját. Az érdeklődők népszerű produkciókat láthatnak a csillagok alatt, fergeteges művészek tolmácsolásában.
A Gödöllőt átszelő Rákos-patak adta természeti környezet méltó revitalizációja és kialakítása érdekében már közel másfél évtizede folynak – különböző intenzitású és eredményességű – szakmai egyeztetések. A természeti kincs Pest megyei szakaszának rendezése, illetve a patak menti területek (öko)turisztikai, rekreációs és egyéb potenciáljának kihasználása összehangolt fellépést igényel. Ennek érdekében a célok megvalósításához szükséges anyagi forrást a konzorciumot vezető Pest Vármegyei Önkormányzat az érintett települések (Szada, Gödöllő, Isaszeg, Pécel) bevonásával – azokkal konzorciumot alkotva – egyedi, a központi költségvetésből származó támogatásból kívánta és kívánja biztosítani.
A forradalmi olefin metatézis technológia új otthonra talál Magyarországon: a XiMo Hungary Kft. – az olefin metatézis globális éllovasa és a korszerű katalizátorfejlesztés szakértője – június 26-án ünnepélyes alapkőletétellel indította el új gyártóüzemének építését a Gödöllői Innovációs és Logisztikai Parkban. Az új üzem a XiMo innovatív metatézis-katalizátorainak nagyüzemi gyártására összpontosít majd, a cég technológiája Nobel-díjas tudományos alapkutatásra épül.
Június 10-én, kedden 18 órától a Szabadidős és Gazdasági Innovációs Centrumban vetítettképes előadáson mutatják be a Veresegyházon életre hívni tervezett múzeummal kapcsolatos eddigi előkészítő munka részleteit. Bár, a szomszédos városban megvalósításra váró elképzelés szorosan nem kötődik településünkhöz, némi pikantériát mégis kölcsönöz az ügynek, hogy a veresi múzeum alapításában nem más szaktekintély vállal döntő szerepet, mint a Gödöllőn élő Varga Kálmán, aki a kétezres évek elejéig meghatározó alakja volt városunk kulturális és közművelődési életének.
A gödöllői Grassalkovich-kastélyról, annak építtetőjéről, a hozzá köthető nevezetes személyekről, illetve a máriabesnyői kegyhely történetéről is könyv(ek)et írt Varga Kálmán a nyolcvanas évek végén igazgatóhelyettesként dolgozott a helyi művelődési központban, majd 1993-ig igazgatóként vezette a városi múzeumot. 1994 és 1998 között a gödöllői kastélyrehabilitáció miniszteri biztosa volt, ezt követően pedig a Műemlékek Nemzeti Gondnoksága tudományos igazgatóhelyetteseként (1998-2002), a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal elnökeként (2002-2007), valamint a Műemlékek Nemzeti Gondnoksága igazgatójaként (2007-2012) tevékenykedett. Tavaly májusig a Forster Örökségközpont munkatársaként dolgozott, novembertől pedig mint egyéni vállalkozó teljesít szakmai megbízásokat.