Három gödöllői röplabdás lány az izraeli vb-selejtezőn

2013-10-03 08:25:34

Október 2-án kezdődött és október 6-ig tart Izraelben a női röplabda világbajnoki selejtező második köre, ahol a magyar válogatott is érdekelt. A csapatot a korábban több szezonon át Gödöllőn ténykedett Hollósy László szövetségi kapitány irányítja, és a keretben három, a TEVA-Gödöllői RC együttesének kötelékébe tartozó játékos van. Két szélsőütő, Csengeri Petra (képen balra) és Szakmáry Gréta (jobbra), valamint egy center, Széles Petra (középen).

Első mérkőzésükön a lányok fantasztikus teljesítményt nyújtottak, és 3-1 (22, -16, 26, 17) arányban legyőzték a görögöket. A találkozón Csengeri Petra kiemelkedően játszott, 11 pontot termelt, Szakmáry Gréta pedig csereként jutott szóhoz.