Április 12-én eldőlt, hogy 16 év kormányzás után nem a Fidesz-KDNP vezetheti az országot a következő években. A parlamenti képviselőválasztás eredménye nem csak országosan, hanem a gödöllői központú, Pest vármegye 6-os számú választókerületben is kedvezőtlenül alakult a kormánypártok számára. Hankó Balázs választókerületi elnökként, illetve kulturális és innovációs miniszterként vágott neki a kampánynak: Összetartó közösséget építünk! szlogenje azonban csak a 32,76 százalékos támogatással egyenértékű második helyre volt elegendő. Bő két hetet vártunk, hogy értékeljük a helyzetet és beszéljünk a jövőről is.
Ma délelőtt szavaztak az országgyűlési képviselők a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatalról, aminek azt a feladatot szánják, hogy – egyeztetve a közműcégekkel – megvalósítsa a kormány rezsicsökkentő elképzeléseit. Egyes sajtóértesülések szerint a kétharmados parlamenti többséggel rendelkező Fidesz-KDNP frakció tagjai közül huszonhárman nem éltek a voksolás lehetőségével. Többek között Vécsey László, a gödöllői központú egyéni választókerület képviselője sem.
Vécsey Lászlót telefonon sikerült utolérnünk, hogy megtudjuk, mi volt az oka, hogy nem szavazott. A képviselő elmondta: bent tartózkodott az ülésteremben, de a szavazógép élesítéséhez szükséges kártyájával technikai problémák akadtak, ezért a rendszer nem regisztrálta a szavazatát, ami – mint jelezte – egyértelmű igen lett volna. Vécsey azt is hozzátette, bekapcsolódik majd abba az aláírásgyűjtési akcióba, amit a kormánypártok szerveznek a lakosság körében, kiállva a rezsicsökkentés szükségessége mellett.