Gödöllő is pályázik a kupadöntő rendezési jogára

2013-01-25 11:39:40

Miután a TEVA-Gödöllői RC – végső győzelemre is esélyes – női csapata sikeresen túljutott a Magyar Kupa negyeddöntőjén, a klubvezetés úgy döntött, hogy megpályázza a március 1-3. között esedékes négyes finálé rendezési jogát. Sikeres kandidálás esetén ez lenne a harmadik ilyen esemény a Szent István Egyetem sportcsarnokában. Városunk 2007-ben és 2009-ben adott otthont az MK négyes döntőjének, és 2011-ben is pályázott, de akkor elvérzett. Úgy tudjuk, hogy a gödöllői pályázatnak csak egy riválisa van, a békéscsabai.

A mostani, január 30-i eredményhirdetéssel záruló pályázatnál előnyt jelent, ha nem csak a nők, hanem a férfiak végküzdelmeit is befogadja a vendéglátó. Az idei lebonyolítás annyiban tér el a korábbitól, hogy a pénteki és a szombati napokon az elődöntőket (férfi és női) játsszák le a csapatok, és a vesztesek automatikusan megkapják a bronzérmet. Vasárnapra már csak a két finálé marad, amiket a DigiSport televízió élőben közvetít.