Gödöllő 2020-as költségvetésében 96.415.000 forintot irányoztak elő a települést irányító képviselőtestület és az ahhoz kapcsolódó szakmai bizottságok éves működtetésére. Amikor ez a döntés megszületett, még nem lehetett tudni, hogy tavaly március közepétől megváltozik az élet: elsődleges feladattá szinte mindenhol a koronavírus-járvány terjedésének megfékezését célzó intézkedések végrehajtása lép elő. Megtapasztalhattuk, mit jelent a különleges jogrend, a veszélyhelyzeti rendeleti kormányzás, valamint azt is, hogy a képviselőtestületre bízott feladat- és hatásköröket – kevés kivételt leszámítva – a polgármester veszi át, és egymaga határozhat, akár költségvetési kérdésekben is.
Telt ház várta Varnus Xaver orgonaművészt, a Talamba ütőegyüttes – basszusgitárossal és billentyűssel színpadra lépő – kvintettjét, valamint az Erkel Ferenc Általános Iskola egyesített kórusának tagjait advent első vasárnapján, 2010. november 28-án, a kora esti órákban, a Szent István Egyetem sportcsarnokában.
Ahogy az előre borítékolható volt, a crossover, azaz, a zenei stílusok közötti szabad átjárásokból összeállított, közel háromórás koncert vastapssal kísért sikert aratott. Pedig az előadás csupán a gödöllőiek számára volt újszerű, hiszen két évvel ezelőtt a Művészetek Palotájában már láthatta és hallhatta a nagyérdemű a világon egyedüliként négyszeres platinalemezes virtuóz orgonista és az ütőhangszereken frenetikus produkcióra képes Talamba-legénység műsorát.
Néhány, cseppet sem elhanyagolható momentumban azonban mégis egyedi volt a gödöllői koncert. Nevezetesen abban, hogy a döntően Bach-átiratokra épülő repertoárt ezúttal – Mozart és Csajkovszkij művei mellett – a leghíresebb karácsonyi dalokból készített válogatással is kiegészítették. Az ötlet aktualitása megtette hatását, amiben elévülhetetlen szerepet vállalt a több mint száz kórista gyerek, és az őket felkészítő pedagógusok.