Kézilabda: szünet után összeomlott a gödöllői fiúk játéka a Salgótarján ellen

2023-12-03 19:26:27

NB II. C-csoport, 10. forduló:
Gödöllői KC – Csépe Salgótarjáni SKC 24
-32 (15-17)

A listavezető DVTK után egy héttel a tabella 2. helyén tanyázó salgótarjániak tették tiszteletüket Gödöllőn, a Hajós iskola tornacsarnokában.

Annak ellenére, hogy az első félidőben egyszer sem vezetett, kifejezetten jól „tapadt” esélyesebb és durvább (a tarjániak négyszer annyi kétperces büntetést kaptak, mint városunk csapata) riválisára Bartos Gábor formációja, amely minimálisnak mondható hátránnyal vonulhatott a szünetre.
A térfélcserét követően azonban – váratlan módon – összeomlott a gödöllői együttes játéka, és a 70 százalék feletti támadási hatékonysággal előrukkoló vendégek bő tíz perc alatt egy 8-0-ás gólszériával alaposan elléptek (15-25) és eldöntötték a két bajnoki pont sorsát. A kiütéses mértékű vereséget viszont sikerült elkerülnie a becsülettel küzdő hazai gárdának.

A Gödöllői KC férficsapata 8 ponttal, 272-286-os gólkülönbséggel a tabella 5. helyén áll az NB II. C jelű csoportjában.
Következik: Váci FKA – Gödöllői KC december 9., szombat 18 óra.