Remekeltek a magyarok a gödöllői uszonyosúszó Európa-bajnokságon

2023-07-23 10:18:08

Július 19-e és 22-e között a hivatalosan 2021 decemberében átadott Gödöllő Városi és Térségi Uszoda volt a helyszíne a 28. Uszonyosúszó Európa-bajnokságnak. A rangos versenyen a hazánkat képviselő sportolók remekül szerepeltek. Íme, az érmesek listája!

Aranyérmesek
Pernyész Dorottya (100 méteres uszonyos gyors, 200 méteres uszonyos gyors és 400 méteres uszonyos gyors)
Kiss Nándor (400 méteres felszíni, 200 méteres felszíni és 800 méteres búvárúszás)
Mozsár Alex (1500 méteres felszíni, 400 méteres búvárúszás)
Farkas Botond (400 méteres uszonyos gyors)
4x200 méteres felszíni férfiváltó (Mozsár Alex, Lengyeltóti Bence, Kiss Nándor, Bukor Ádám)

Ezüstérmesek
Mozsár Alex (400 méteres felszíni és 800 méteres búvárúszás)
Cséplő Kelen (200 méteres uszonyos gyors)
Lengyeltóti Bence (400 méteres uszonyos gyors)
Suba Sára (50 méteres felszíni)

Bronzérmesek
Lengyeltóti Bence (200 méteres uszonyos gyors)
Blaszák Lilla (200 méteres felszíni)
4x100 méteres mix váltó (Cséplő Kelen, Suba Sára, Wórum Regő, Pernyész Dorottya)
4x200 méteres felszíni női váltó (Suba Sára, Balogh Lea, Szili Ágnes, Blaszák Lilla)

Mindent egybevetve, a magyar csapat 10 arany-, 5 ezüst- és 4 bronzéremmel zárta a gödöllői rendezésű kontinensviadalt, amivel az éremtáblázat élén végzett, megelőzve Németországot (7 arany, 8 ezüst) és Ukrajnát (4 arany, 5 ezüst, 12 bronz). A hazánkat képviselő sportolók teljesítményéről Papp Gábor, a Magyar Búvár Szakszövetség elnöke a SportBányának elmondta:
- Minden várakozást felülmúlt a magyarok teljesítménye ezen az Eb-n. Egy generációváltás után vagyunk, és – magyar szempontból – az egyik legsikeresebb Európa-bajnokságot produkáltuk a sportág történetében. Sok versenyzőnk nyert érmet, és örömteli az, hogy az utánpótlásból jövők milyen sikeresen be tudtak épülni a válogatottba.