Kézilabda: bravúros gödöllői pontmentés a Honvéd otthonában

2023-05-20 17:47:50

NB II. Északi-csoport, 21. forduló:
Budapesti Honvéd SE – Gödöllői KC 30-30
(21-16)

Két fordulóval a bajnoki idény vége előtt eldőlt, hogy a házigazdák a 4. helynél előrébb már nem végezhetnek, városunk csapata pedig a 7. pozíciónál nem juthat feljebb a tabellán. Mindebből az is következett, hogy a motivációt főként a presztízs jelenthette a riválisok számára.

A kezdeti fej-fej melletti araszolástól a házigazdák szakadtak el, és az első félidő végére már-már behozhatatlannak tűnő ötgólos előnyt halmoztak fel. Bő tíz perc telt el a második játékrészből, amikor az elszántan és pontosabban játszó gödöllőiek ledolgozták hátrányukat, és 25-nél utolérték riválisukat. Ezt követően azonban közel öt percig emberhátrányban (volt, amikor kettősben is) kellett játszania Bartos Gábor társulatának, így nem igazán okozott meglepetést, hogy a hazai csapat ismét ellépett városunk legénységétől (28-25).
Csakhogy a „gödöllői virtus” ismét főszereplővé vált, és a lefújás előtt tíz másodperccel Pásztor Imre emberhátrányban egyenlített, amivel a három büntetőt is elhibázó GKC pontot mentett a Honvéd otthonában. Városunk együttesének legeredményesebb játékosa Hegyi Tamás lett, aki 9 alkalommal talált be.

A Gödöllői KC férficsapata 10 ponttal, 464-545-ös gólkülönbséggel a tabella 10. helyét foglalja el az NB II. Északi-csoportjában. Következik: Gödöllői KC – Budakalászi SC 1995 május 28., vasárnap 18 óra.

U20 (III. osztály B-csoport
): Budapesti Honvéd SE – Gödöllői KC 34-52 (12-28)
A GKC – Bartos Gábor által trenírozott – bajnoki címvédő juniorcsapata 38 ponttal, 798-430-as gólkülönbséggel az 1. pozíciót tudhatja a magáénak a csoport tabelláján, és a hátralévő egy mérkőzés eredményétől függetlenül aranyérmet nyert!

U18 (II. osztály Keleti-csoport):
Gödöllői KC – Békéscsaba DKSE 41-26 (19-15) • Egri VSI – Gödöllői KC 31-27 (15-11)
A gödöllői egyesület Mácsár Gyula szakmai irányításával készülő, elmúlt kiírásban bajnoki aranyérmes ifjúsági formációja 31 ponttal, 622-455-ös gólkülönbséggel a csoport 2. helyezettje lett.