Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 175. évfordulója alkalmából életre hívott március 15-i főtéri eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a szitáló eső és a meg-megélénkülő szél miatt igencsak mérsékelt számú hallgatósághoz, majd a ROKKKA zenekar és a Vaskalapos együttes tagjai, valamint Széphalmi Pál táncművész és Sorompó Attila versmondó által bemutatott, Trombita harsog, dob pereg… című ünnepi műsor, illetve az év elején a 4 millió forintos költségvetési előirányzat terhére felújított Petőfi-szobornál lezajlott koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok megszokottnál kisebb nagyságrendű felvonulása – először a tavaly novemberben, 76 éves korában elhunyt dr. Bucsy László részvétele nélkül – tette teljessé a gödöllői ünnep programot.
Közel tucatnyi, elsősorban Kistarcsán és Kerepesen elkövetett betörés felderítését könyvelhették el a gödöllői rendőrök, mire végeztek a hajnali órákban kezdett, a Készenléti Rendőrség munkatársaival megerősített akciójukkal. Több embert előállítottak, a lefoglalt bűnjelekhez pedig egy bevásárlókocsi is kevés volt.
Negatív hír látott napvilágot a Gödöllői Arbo-park területén 2017 óta működő Gödöllői Kisvasút közösségi oldalán. Mint írják: a Gödöllői Erdei Vasúton április 1-jétől a menetrendi közlekedés bizonytalan ideig szünetel, miután az ország egyetlen, állami források nélkül működő erdei kisvasútjának üzemeltetői a továbbiakban adományokból és önkénteseink saját erőforrásaiból nem tudják fenntartani a rendszeres menetrendi közlekedéssel járó veszteségeket.
December 22-én, életének 82. évében elhunyt Novák Gyula testnevelő tanár, sportvezető, a gödöllői női röplabda-csapat korábbi edzője. Temetése január 17-én, kedden 12 órakor kezdődik a budapesti Szent István Bazilika altemplomában. A gyászoló család kéri, hogy a kegyeletüket leróni szándékozó ismerősök, kollégák, barátok egy szál virágot hozzanak a szertartásra.
Novák Gyula Miskolcról került Gödöllőre az 1990-es évek második felében. Testnevelő-tanárként dolgozott a mai Váci Szakképzési Centrum Madách Imre Technikum és Szakképző Iskola elődjében, az – úgynevezett – 202-es szakmunkásképző intézményben. Miután a borsodi megyeszékhelyen, a Miskolci VSC kötelékében sikeres röplabda-edzői munkát végzett, nem lehetett kérdés, hogy tudását az akkor még NB II-es gödöllői női csapatnál kamatoztassa. Szakmai hozzáértését és felkészültségét mi sem bizonyította jobban, mint az, hogy vezetésével a lányok 1998-ban feljutottak az NB I-be.
Novák Gyula szenvedélyes versmondó is volt. A Régió Plusz TV archívumában több olyan videó is megtalálható, ami megörökítette előadásait. Szerkesztőségünk József Attila: Karácsony című versével búcsúzik Novák Gyulától. Nyugodjék békében!