Kézilabda: elvérzett a Honvéd ellen a gödöllői legénység

2021-11-13 19:38:09

NB II. Északi-csoport, 7. forduló:
Budapesti Honvéd – Gödöllői KC 35-32
(15-14)

A riválisok zártkapus összecsapása előtt az egyértelmű volt, hogy amennyiben a gödöllői legénység felülmúlja a fővárosiakat, Bartos Gábor csapata a Honvéd elé kerül a tabella középmezőnyében. Hazai siker esetén viszont a GKC számára benne volt a pakliban, hogy rontson besorolásán, és tovább távolodjon a felsőházi pozícióktól (1-6. helyek).

A találkozó elején egyik fél sem tudott komoly különbséggel ellépni riválisa ellen. A 23. percben a vendégeknél felcsillant a remény, miután városunk csapata 14-12-re vezetett. Ezt követően azonban jött a nem várt gödöllői gólcsend, és a félidőben már a hazaiaknál volt a minimális előny.
A második harminc percben folytatódott a kiélezett, nyílt sisakos harc, ami mintegy 10 perc elteltével igencsak kedvezőtlenül alakult a kelleténél többet hibázó gödöllői alakulat számára. A Bartos-csapat megingásait a házgazdák könyörtelenül kihasználták, hat találattal is elhúztak (28-22), és végül – visszaverve a GKC-s felzárkózási kísérleteket – magabiztosnak mondható győzelmet arattak.

A Gödöllői KC férficsapata 4 ponttal, 197-208-as gólkülönbséggel a 9. helyen áll az NB II. Északi-csoportjának tabelláján. Következik: Gödöllői KC – PLER-Budapest U23 november 21., vasárnap 18 óra. (ifi: 16 óra), Hajós iskola tornacsarnoka. Védettségi igazolvánnyal megtekinthető!

Ifjúságiak (III. osztály B-csoport): Budapesti Honvéd – Gödöllői KC 25-46 (10-22)
A GKC ifjúsági csapata 12 ponttal, 264-173-as gólkülönbséggel 2. a csoport tabelláján.
Serdülők (II. osztály Keleti-csoport):
Gödöllői KC – Veresegyház VSK 36-24 (20-11)
A Mácsár Gyula irányításával készülő serdülők 14 ponttal, 265-161-es gólkülönbséggel az 1. helyen állnak.