Sportlövészet: nemzeti rekorddal lett országos bajnok Mészáros Eszter

2021-09-19 19:12:34

Szeptember 19-én az ifik és a felnőttek korosztályos küzdelmével ért véget a sportlövők 50 méteres versenyszámaiban kiírt, három héten át zajló országos bajnoksága. A záró hétvégén, pénteken 4, míg szombaton és vasárnap 2-2 gödöllői érem született.

A Gödöllői EAC színeit képviselő versenyzők közül az ifiknél a legeredményesebb Havjár Kristóf volt, aki a három testhelyzet és a fekvő versenyszámban is bronzérmes lett, a fiúk csapata pedig két ezüstérmet szerzett.

A gödöllői egyetemi klub legnagyobb sikerét ezen az országos bajnokságon is Szucsák László tanítványa, Mészáros Eszter olimpikon (képen középen) szállította, aki a felnőttek mezőnyében nyerte meg a három testhelyzet (térdelő, fekvő, álló) olimpiai számát, a döntőben 462,6 körre javítva az országos csúcsot. A GEAC női csapata ezüstérmes lett.

Eszti vasárnap újabb egyéni érmet szerzett, női 60 fekvőben lett harmadik. A GEAC csapata itt is dobogóra állt, a Komárom és az UTE formációi mögött, bronzérmet szerezve.

A Gödöllői EAC sportlövői a szeptemberi országos bajnoki sorozat három hétvégéjén összesen 13 éremmel gazdagodtak és emellett 4 pontszerző helyezést is elértek. Íme, a sikerlista: