Ukrán-magyar bűnszervezetet számoltak fel a nyomozók. 830 millió forint vagyont elvontak az öt gyanúsítottól, akik közül négyet a bíróság már le is tartóztatott, míg egynek bűnügyi felügyeletét rendelte el.
Mondok Zoltán rendőr alezredes tavaly szeptember közepe óta áll a Gödöllői Rendőrkapitányság élén. Megbízatása után két nappal tájékoztatta a helyi képviselőtestület tagságát a Petőfi Sándor utcai rendvédelmi egység 2024-es munkájáról, közel kilenc hónappal később pedig a 26 település közrendjéért és közbiztonságáért felelős kapitányság 2025-ben végzett – Gödöllőre vonatkozó – tevékenységéről adott számot.
Néhány, kisebb-nagyobb sikerrel és kitartással járó próbálkozás után 9 gödöllői fiatal (Kristóf Kata – hegedű, ének • Szőke Csaba – dob • Kertész Mátyás – basszusgitár, vokál • Kőműves Márton – gitár, vokál • Berkó Domonkos – szaxofon, klarinét • Hidvégi Zsombor – gitár, ének • Takács Botond – billentyű, ének • Hidvégi László - koboz, ének • Ferenc Ákos – szöveg) úgy döntött, hogy hosszabb távra tervez, és zenekart alapít. Az elképzelést tett követte, így 2020 februárjában létrejött a KÜSZÖB névre hallgató formációt. A gödöllői zeneiskolához több szálon is kötődő egy lány és nyolc fiú semmitől nem riad vissza, legyen szó akár a zenei stílus sokszínűségéről, akár a bevethető hangszerek arzenáljáról. Bő egy év alatt öt saját szerzeménynél tartanak – újságolták örömmel a Régió Plusz TV kamerái előtt. Ha lecseng a koronavírus-járvány, jöhetnek a felkérések és a fellépések, reményeik szerint akár Gödöllőn is.