Kézilabda: huszáros hajrával nyert a gödöllői formáció Dunakeszin

2021-05-09 19:59:44

NB II. Északi-csoport, 20. forduló:
VS Dunakeszi – Gödöllői KC 29-32
(18-12)

Ritkán fordul elő, hogy egy őszi/tavaszi rendszerű bajnokságban ugyanazok a csapatok egy héten belül kétszer is találkozzanak egymással. Ez most megtörtént, hiszen az őszre kiírt ütközetet – a koronavírus-járvány okozta pozitív tesztek miatt – május 2-án játszották le Gödöllőn (városunk társulata 35-15 arányban nyert), míg a tavaszi meccset május 9-én rendezték meg a Duna-parti városban.
Nem kis meglepetésre az első harminc percben alaposan helybenhagyta a sereghajtó hazai gárda a gödöllőieket. Szerencsére, a második félidőre összekapta magát Bartos Gábor különítménye, és végül kicsikarta a győzelmet.

Tizenhét lejátszott mérkőzés alapján a Gödöllői KC férficsapata 24 ponttal, 530-487-es gólkülönbséggel a 4. helyen áll a csoport tabelláján. Következik: Csépe Salgótarjáni SKC – Gödöllői KC május 12., szerda 18.30 óra. ZÁRTKAPUS!

Az utánpótlás-bajnokságokat a Magyar Kézilabda Szövetség elnöksége felfüggesztette!
• A Gödöllői KC ifjúsági csapata (edző Bartos Gábor) a lehetséges 24 mérkőzésből 14-et játszott le, és száz százalékos mutatóval, 28 ponttal, valamint 596-363-as gólkülönbséggel a III. osztály B jelű csoportjának az 1. helyén áll.
• A Gödöllői KC serdülőcsapata (edző Mácsár Gyula) az I. osztályú bajnokság Keleti-csoportjában a lehetséges 26 találkozóból 12 meccset tudott le, és 6 ponttal, illetve 253-296-os gólkülönbséggel a 12. pozíciót foglalja el.