Atlétika: Gödöllő adja mindkét nemnél a téli gerelyhajítás juniorbajnokát

2021-03-22 10:12:16

Március 20-án, Szombathelyen gödöllői indulók részvételével rendezték meg a junior- és ifjúsági korosztályba (U20 és U18) tartozó atléták 2021-es Téli Dobó Magyar Bajnokságát. A megmérettetésen Máté Alpár tanítványai jócskán kietettek magukért, amit – több, értékes helyezés mellett – két bajnoki cím is igazol. Íme!

Junior korosztály (U20)
Gerelyhajítás

1. hely: Eszenyi Napsugár (44,09 méter, felső képen a dobogó legmagasabb fokán) és Mihajlovic Alex (56, 37 méter)

Diszkoszvetés
4. hely: Eszenyi Napsugár (34,34 méter, idei legjobb)

Ifjúsági korosztály (U18)

8. hely: Mihályi Nándor (43,71 méter)

Tisztes gödöllői helytállás a mezeifutó országos bajnokságon

Március 21-én Kecskemét volt a házigazdája a 113. Mezeifutó Magyar Bajnokságnak, ahol a Gödöllői EAC – Gadanecz György és Kovács Gábor Krisztián által trenírozott – alsó képen látható atlétái mindannyian egyéni- vagy szezoncsúcsot futottak, és az alábbi helyezéseket szerezték meg:

U 16 lány 3 kilométer (65 induló)
17. Halászy Tamara (10:35 perc, egyéni csúcs)
35. Stumpf Dorka (11:05 perc, egyéni csúcs)
46. Lesták Veronika (11:29 perc, egyéni csúcs)
53. Gelle Zsófia (11:46 perc, egyéni csúcs)
54. Balázs Eszter (11:46 perc, egyéni csúcs)
A három legjobb eredményt elért versenyző összesített helyezési száma alapján a Gödöllői EAC csapata a 10. helyen végzett.

U 18 fiú 6 kilométer (39 induló)
27. Roska Dániel (21: 46 perc, idei legjobb)
28. Bákai Péter (21:55 perc, idei legjobb)
33. Balogh Ádám (22:26 perc, idei legjobb)
A Gödöllői EAC csapata a 8. lett.

U20, U23 és felnőtt férfi 8 kilométer (91 induló)
26. Szőke-Kiss Jácint (25 perc, idei legjobb) – az U20-as mezőnyben 4. hely
76. Kőműves Márton (28:37 perc, egyéni csúcs) – az U20-as mezőnyben 23. hely
78. Várkonyi Gábor (28:46 perc, idei legjobb) – az U20-as mezőnyben 25. hely
83. Tóth András (29:38 perc, idei legjobb) – az U20-as mezőnyben 29. hely
A három legjobb eredményt elért versenyző összesített helyezési száma alapján a Gödöllői EAC csapata az U20-as mezőnyben a 4. helyen végzett.

Sport XXI: bemutatkozott az U12-es korosztály

Az idei év első Sport XXI-es versenyét Mátyásföldön rendezték. A kicsit megreformált utánpótlásprogramban először mutatkoztak be új GEAC-os atlétapalánták is. A teremversenyt ezúttal szabadtéren bonyolították le, ahol a 2010-ben és 2011-ben született gyerekek összesen öt versenyszámban mérték össze tudásukat. Ilyen volt a sprintváltó, a hosszú gátváltó, a helyből távolugrás, a medicinlabda lökés és a zsámolyszökdelés.

Első versenyét teljesítette a Pencsikoff Johanna, Badics-Páskai Nóra, Bergán Hanga, Bergán Emma, Szira Tamás, Vertse István, Zeichmeiszter Huba és Kmethy Lilian összetételű csapat. Az edzőjükkel, Szabó Diánával bemutatkozó csapat a negyedik helyen zárta a versenyt.
A Gödöllői EAC másik csapata sajnos csonka maradt, hiszen csak heten tudtak kiállni a versenyben is értékelendő nyolc fő helyett, de így is remekül helytálltak Kovács Gábor Krisztián tanítványai, név szerint: Mihály Debóra, Menyhárt Viola, Mihályi Zselyke, Almási Krisztián, Rácz-Szabó Hunor, Makádi Márk és Gyurán Ádám. Forrás: GEAC - Kovács Gábor Krisztián