Ilyen sem volt még a gödöllői önkormányzat által alapított gazdasági társaságok történetében: a járványügyi védekezés kapcsán kihirdetett különleges jogrend előírásait betartva, a polgármester fogadta el üzleti tervüket. A rendkívüli helyzetben előállt gazdasági következmények és a kormányzati intézkedések bevételcsökkentő hatása – főleg a Művészetek Háza esetében – érzékelhető a közzétett számadatokban. Hogy mit mutatnak 2021-re vonatkozó előzetes várakozások a gödöllői közcégeknél, kiolvasható az alábbi sorokból (az összehasonlítás kedvéért zárójelbe tettük a tavaly ilyenkor jóváhagyott adatokat).
A gépjárműadóval kapcsolatos adóztatási feladatokat idén már a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) látja el. A NAV megbízása alapján február közepétől kezdi kézbesíteni a Magyar Posta az idei gépjárműadóról szóló határozatokat. Az adó első részletét április 15-éig, a második részletét szeptember 15-éig kell befizetni. A gödöllői érintetteknek is.
A kormány több mint 2,1 milliárd forint rendkívüli támogatást biztosít 45 kiemelt vidéki sportegyesületnek a koronavírus-járvány negatív gazdasági hatásainak kompenzálására – jelentette be Szabó Tünde sportért felelős államtitkár január 28-án. Az MTI által kiadott közlemény szerint az igényeket a Sportegyesületek Országos Szövetsége (SOSZ) mérte fel és ez a szervezet folyósítja majd a támogatásokat február végéig. Az egyesületek a 2020. március 11-e és 2021. június 30-a közötti időszakban felmerült kiadásaikra használhatják fel a rendkívüli dotációt.
A közel félszáz, támogatásban részesülő sportszervezet egyike a Gödöllői EAC, amely a döntés értelmében 8 millió forintos anyagi segítségre számíthat. Az egyetemi klub szakosztályaiban folyó szakmai munka színvonalát dicséri, hogy Mészáros Eszter (sportlövészet) és Gémesi Csanád (kardvívó) révén olimpiai éremesélyes versenyzőkkel is rendelkezik az egyesület.