Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter egyedi céltámogatásával egy eddig ismeretlen Erzsébet királyné portréval bővült a Gödöllői Királyi Kastély gyűjteménye. A hírt a szaktárca vezetője együtt jelentette be július 1-jén dr. Ujváry Tamással, a gödöllői kastélyt működtető gazdasági társaság ügyvezető igazgatójával. A különleges műalkotás Georg Raab, az osztrák császári udvar egyik legjelentősebb portréfestőjének munkája – olvasható a Gödöllői Királyi Kastély hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
A Hangjegy Színház nyári sorozata, a Sisi nevét viselő, július 7-e és 20-a között lezajló, nyolc programból álló előadásfolyam megtölti élettel a Gödöllői Királyi Kastély parkját. Az érdeklődők népszerű produkciókat láthatnak a csillagok alatt, fergeteges művészek tolmácsolásában.
NB II. Északi-csoport, 11. forduló: PLER-Budapest U23 – Gödöllői KC 32-28 (15-14)
A bajnoki tabellán elfoglalt 5. pozíciója alapján, erős középcsapat otthonába látogatott a 2020/2021-es évad őszi szezonjának utolsó fordulójában a gödöllői legénység. Bartos Gábor együttesének nem igazán lehetett más a célja, mint két egységgel gyarapítani az eddig felhalmozott gazdag ponttermést.
Csakhogy a vendégek támadójátékának hatékonysága időnként alulmúlta az ezen a szinten elvárhatót, és a 28 elért találat nem bizonyult elegendőnek ahhoz, hogy meglegyen a gödöllői siker. A GKC formációja a második vereségét szenvedte el a mostani bajnokságban, ám az ezzel szembeállítható nyolc győzelem derűlátásra ad okot az előreláthatólag február közepén folytatódó küzdelemsorozat éremszerzéssel párosuló teljesítéséhez. Tíz mérkőzés alapján a Gödöllői KC férficsapata 16 ponttal, 331-292-es gólkülönbséggel a 2. helyen áll a csoport tabelláján.
Ifjúságiak (NB II. B-csoport): PLER Budapest – Gödöllői KC 28-35 (13-18) A GKC száz százalékos mutatóval rendelkező ifjúsági csapata 24 ponttal, 532-316-os gólkülönbséggel vezeti csoportja tabelláját, és őszi bajnokként vonulhat a téli pihenőre.