Ajide Dániel visszaszerezte Gödöllőnek a leggyilkosabb sprintszám bajnoki címét

2020-08-10 08:43:29

Augusztus 8-án és 9-én az MTK budapesti, Rákospatak utcai Lantos Mihály Sportközpontja volt a helyszíne a 125. Atlétikai Magyar Bajnokságnak. A kétnapos, igencsak nyárias időjárási körülmények között lezajlott viadalon nemenként 17 versenyszámban hirdettek győztest és helyezetteket. A sport legrangosabb honi megmérettetésén városunkat a Gödöllői EAC – néhány számban utánpótláskorú – versenyzői képviselték, akik teljesítményére ezúttal sem lehet panasz, hiszen az érmes- és értékes helyezések mellett, remek egyéni- és szezoncsúcsok is születtek. Valamint, cseppet sem mellékesen, 10 érem (3 arany, 3 ezüst és 4 bronz).
Íme, a legjobb GEAC-os eredmények:

1. hely: Ajide Dániel (400 méter, 47,55 mp, egyéni csúcs), 4x100 méteres női váltó (Répási Petra, Pótha Johanna, Dobránszky Laura, Nádházy Evelin, 46,53 mp), 4x400 méteres női váltó (Répási Petra, Csernyánszky Sára, Dobránszky Laura, Nádházy Evelin, 3:45,94 perc)
2. hely:
Simonváros Csanád (rúdugrás, 510 cm, idei legjobb), Nádházy Evelin (400 méter, 53,84 mp, idei legjobb) Pápai Márton (1500 méter, 3:55,13 perc)
3. hely:
Répási Petra (100 méteres gátfutás, 13,37 mp, idei legjobb), Bánovics József (rúdugrás, 470 cm, egyéni csúcsbeállítás), Nádházy Evelin (200 méter, 24,43 mp, idei legjobb), Ajide Dániel (200 méter, 21,52mp)
4. hely:
Pápai Márton (800 méter, 1:53,39 perc), Pótha Johanna (200 méter, 24,51 mp, egyéni csúcs)
5. hely:
Kriszt Katalin (magasugrás, 172 cm)
6. hely:
Pótha Johanna (100 méteres síkfutás, 12, 17 mp), Dobránszky Laura (400 méteres gátfutás, 62,66 mp, egyéni csúcs), Simonváros Zille (rúdugrás, 360 cm), 4x400 méteres férfiváltó (Tóth Zsombor, Normann Márton, Soos Levente, Pápai Márton, 3:21,51 perc)
7. hely:
Szamosi András (110 méteres gátfutás, 15,57 mp)
8. hely:
Eszenyi Napsugár (gerelyhajítás, 42,60 méter)

A gödöllői dicsőséglistát böngészve, külön is említést érdemel, hogy a 20 éves Ajide Dániel révén négy év elteltével került újra városunkba a leggyilkosabbnak tartott sprintszám országos bajnoki aranyérme. 2016-ban – az azt megelőző évek közül 2008-ban, 2010-ben, 2011-ben és 2012-ben egyaránt győztes – Deák Nagy Marcell nyerte ezt a számot a GEAC színeiben (46,77 mp). Dani futamának versenye Lengyák György videóján nézhető vissza.

Edzők: Karakasné Hasznos Jutka, Körmendy Katalin, Szörényi István, Máté Alpár, Kovács Zoltán, Deutsch Péter, Pogány Mihály, Zsivóczky-Pandel Attila és Kovács Gábor Krisztián (akinek a képet is köszönhetjük).

Gödöllői sikerkovácsok és edzőik (balról jobbra): Körmendy Katalin (akinek munkája mindhárom aranyéremben benne volt), Csernyánszky Sára, Pótha Johanna, Répási Petra, Nádházy Evelin, Dobránszky Laura, Karakasné Hasznos Jutka és Ajide Dániel

A fennállásának 70. évfordulóját idén ünneplő Gödöllői EAC atlétái az egyéni számokban megrendezett felnőtt országos bajnokságok közül 2013-ban szerepeltek a legjobban, akkor 6 aranyérmet nyertek.