Ilyen sem volt még a gödöllői önkormányzat által alapított gazdasági társaságok történetében: a járványügyi védekezés kapcsán kihirdetett különleges jogrend előírásait betartva, a polgármester fogadta el üzleti tervüket. A rendkívüli helyzetben előállt gazdasági következmények és a kormányzati intézkedések bevételcsökkentő hatása – főleg a Művészetek Háza esetében – érzékelhető a közzétett számadatokban. Hogy mit mutatnak 2021-re vonatkozó előzetes várakozások a gödöllői közcégeknél, kiolvasható az alábbi sorokból (az összehasonlítás kedvéért zárójelbe tettük a tavaly ilyenkor jóváhagyott adatokat).
A gépjárműadóval kapcsolatos adóztatási feladatokat idén már a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) látja el. A NAV megbízása alapján február közepétől kezdi kézbesíteni a Magyar Posta az idei gépjárműadóról szóló határozatokat. Az adó első részletét április 15-éig, a második részletét szeptember 15-éig kell befizetni. A gödöllői érintetteknek is.
Az egészségügyi ágazatban dolgozó szakembereknek a koronavírus-járvány idején tanúsított helytállásáért szólaltak meg köszönetképpen az In Medias Brass zenekar hangszerei Gödöllőn, a Tormay Károly Egészségügyi Központ előtt. A Semmelweis-nap alkalmából július 1-jén lezajlott eseményt – az országos „Térzene” programba bekapcsolódva – Vécsey Lászlóországgyűlési képviselő és a Szövetség Gödöllőért tagsága kezdeményezte A fiatalokból álló ötfős zenei formáció közel félórás koncerttel örvendeztette meg az arra járókat, egyidejűleg a szervezők nevében is megköszönve mindazt, amit a gödöllői egészségügyben dolgozók a városban lakókért és a szakellátásokat igénybe vevőkért nap mint nap tesznek.