A Hangjegy Színház nyári sorozata, a Sisi nevét viselő, július 7-e és 20-a között lezajló, nyolc programból álló előadásfolyam megtölti élettel a Gödöllői Királyi Kastély parkját. Az érdeklődők népszerű produkciókat láthatnak a csillagok alatt, fergeteges művészek tolmácsolásában.
A Gödöllőt átszelő Rákos-patak adta természeti környezet méltó revitalizációja és kialakítása érdekében már közel másfél évtizede folynak – különböző intenzitású és eredményességű – szakmai egyeztetések. A természeti kincs Pest megyei szakaszának rendezése, illetve a patak menti területek (öko)turisztikai, rekreációs és egyéb potenciáljának kihasználása összehangolt fellépést igényel. Ennek érdekében a célok megvalósításához szükséges anyagi forrást a konzorciumot vezető Pest Vármegyei Önkormányzat az érintett települések (Szada, Gödöllő, Isaszeg, Pécel) bevonásával – azokkal konzorciumot alkotva – egyedi, a központi költségvetésből származó támogatásból kívánta és kívánja biztosítani.
A forradalmi olefin metatézis technológia új otthonra talál Magyarországon: a XiMo Hungary Kft. – az olefin metatézis globális éllovasa és a korszerű katalizátorfejlesztés szakértője – június 26-án ünnepélyes alapkőletétellel indította el új gyártóüzemének építését a Gödöllői Innovációs és Logisztikai Parkban. Az új üzem a XiMo innovatív metatézis-katalizátorainak nagyüzemi gyártására összpontosít majd, a cég technológiája Nobel-díjas tudományos alapkutatásra épül.
Első az utolsó ellen. Frappánsan így fogalmazható meg a két csapat első bajnoki összecsapásának lényege az új esztendőben. A riválisok közötti pozíciókülönbségből nem volt nehéz megjósolni, hogy a vendégek már a pontszerzéssel is jókora meglepetést okoztak volna.
Nem tették. Olyannyira nem, hogy a fiatalokból álló gödöllői alakulat – Berta Balázs révén – csupán 0-6-os állásnál volt képes bevenni a hazai gárda kapuját, a becsületgólnál azonban többre nem futotta ezen a meccsen. Kétes dicsőség ugyan, de a Kazincbarcikai Ördögök játékosa, Vajda Ákos lett az, aki századszor terhelte meg góllal Baranyai Pál együttesének hálóját ebben a bajnoki idényben.
NB II., Keleti-csoport, 16. forduló: Kazincbarcikai Ördögök SE – Covritas Futsal Team Gödöllő 9-1 (5-0) Gödöllői gólszerző: Berta Balázs. A CFT Gödöllő csapata 8 ponttal, 50-101-es gólkülönbséggel az utolsó, 12. helyen található a csoport tabelláján. Következik: CFT Gödöllő – Dunakeszi Kinizsi Futsal január 19., péntek 19.30 óra, egyetemi sportcsarnok.