Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 175. évfordulója alkalmából életre hívott március 15-i főtéri eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a szitáló eső és a meg-megélénkülő szél miatt igencsak mérsékelt számú hallgatósághoz, majd a ROKKKA zenekar és a Vaskalapos együttes tagjai, valamint Széphalmi Pál táncművész és Sorompó Attila versmondó által bemutatott, Trombita harsog, dob pereg… című ünnepi műsor, illetve az év elején a 4 millió forintos költségvetési előirányzat terhére felújított Petőfi-szobornál lezajlott koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok megszokottnál kisebb nagyságrendű felvonulása – először a tavaly novemberben, 76 éves korában elhunyt dr. Bucsy László részvétele nélkül – tette teljessé a gödöllői ünnep programot.
Közel tucatnyi, elsősorban Kistarcsán és Kerepesen elkövetett betörés felderítését könyvelhették el a gödöllői rendőrök, mire végeztek a hajnali órákban kezdett, a Készenléti Rendőrség munkatársaival megerősített akciójukkal. Több embert előállítottak, a lefoglalt bűnjelekhez pedig egy bevásárlókocsi is kevés volt.
Negatív hír látott napvilágot a Gödöllői Arbo-park területén 2017 óta működő Gödöllői Kisvasút közösségi oldalán. Mint írják: a Gödöllői Erdei Vasúton április 1-jétől a menetrendi közlekedés bizonytalan ideig szünetel, miután az ország egyetlen, állami források nélkül működő erdei kisvasútjának üzemeltetői a továbbiakban adományokból és önkénteseink saját erőforrásaiból nem tudják fenntartani a rendszeres menetrendi közlekedéssel járó veszteségeket.
Szép magyar sikerrel zárult a június 11-én a csehországi Brnóban megrendezett négy nemzet (Csehország, Szlovákia, Magyarország, Szlovénia) U18-as válogatottjának viadala. A 11 egyéni győzelmet szerző magyar fiatalok a fiúk viadalát megnyerték (215 pont), míg a 200 pontot felhalmozott lányok nyolc egységgel szorultak a második helyre. Összeadva a két nem helyezését, a magyar válogatott gyűjtötte a legtöbb pontot (415). Nemzeti csapatunkban hat gödöllői atléta is helyet kapott, akik közül a rúdugró Simonváros Csanád szerepelt kiemelkedően.
Szörényi István tanítványa 474 centiméteres óriási egyéni csúccsal nyerte a versenyszámot, és ezzel teljesítette a nyári grúziai ifjúsági Európa-bajnokság kiküldetési szintjét, nem mellesleg az európai ifjúsági ranglista 14. helyére jött fel. Edzője elmondása szerint Csanádnak a 480 centiméteres magasságon is nagyon bíztató kísérletei voltak. Teljesítményért megkapta a legjobb magyar fiú versenyzőnek járó különdíjat.
A többi gödöllői atléta közül Király Adél egyéni csúcsát tovább javítva (56,67 mp) 4. lett 400 méteren, Kriszt Katalin idénybeli legjobbját ugorva (168 cm) 5. magasugrásban, Szamosi András rúdugrásban 4. (428 cm), Váczi Dániel gerelyhajításban (48,69 m) 6., az egyéni csúcsát megjavító Csernyánszky Sára pedig a 8. helyet szerezte meg 200 méteren (26,12 mp). Videó: Lengyák György
Simonváros Csanád sikeres kísérlete 474 centiméteren. A gödöllői atléta harmadszorra jutott át a magasságon: Kriszt Sarolta három érme Debrecenben Június második szombatján Debrecenben a legkisebbek mérték össze a tudásukat, a szintén nagy hagyományokkal bíró Kovács Gyula emlékversenyen, ami az egyik legnagyobb magyarországi nemzetközi gyermekverseny. A Gödöllői EAC-ot egy kicsi, de nagyon eredményes gyermekcsapat képviselte a 2006-os korosztályban. A sikerlistából kiemelkedik Kriszt Sarolta (b2) teljesítménye: első hely magasugrásban (120 cm) és 300 méteren (50,72 mp), ezüstérem távolugrásban (405 cm). Benke Alexandra (b1) második helyezést szerzett magasugrásban (115 cm) és 5. lett 60 méteren, míg Lippai Csaba (j1) 60 méteren és 300 méteren is az értékes és díjazott 5. helyet érte el. Edző Körmendy Katalin. A képen látható még Berényi Tamás (j2).