Vissza normál nézetbe Nyomtatás

Remekeltek a gödöllői utánpótlás-atléták a Magyar Ligában

2015-10-19 13:26:50

Az ősz beköszöntével véget ért az utánpótláskorú atléták számára nyolc hónapon keresztül zajló Magyar Liga, ahol számonként 4-6 versenyen dőlt el, hogy korosztályonként ki nyújtja a legjobb és a legkiegyensúlyozottabb teljesítményt az egész idényben. Az összesített pontverseny alapján az egyesületeket anyagilag honorálják, míg a junior korosztályban az első három versenyző pénzdíjban részesül.
Az összesített országos pontversenyben a Gödöllői EAC versenyzői és edzői megismételhetetlennek tűnő sikereket értek el, ugyanis a serdülő (U16) és az ifjúsági (U18) korosztályban – 279,5, illetve 411,5 ponttal – első helyen végeztek az országban, a juniorok (U20) között pedig 270 ponttal a harmadik helyet szerezték meg a közel 60 egyesület közül! Eredményességükkel a serdülők 170.302 forintot, az ifjúságiak 339.361 forintot, míg a juniorok 251.280 forintot termeltek a gödöllői szakosztálynak.
A GEAC-versenyzők kiemelkedő egyéni eredményei korosztályonként az alábbiak.

Junior Liga
Első helyezettek:
Nagy Imola (3000 m akadály), Répási Petra (100 m gát)
Második helyezettek:
Baráti Patrícia (100 m), Koczkás Dóra (400 m), Nagy Imola (5000 m), Ajkler Eszter (magasugrás)
Harmadik helyezettek:
Baráti Patrícia (200 m), Gelle Annamária (5000 m)
Negyedik helyezettek:
Répási Petra (200 m), Simonváros Zsombor (magasugrás)
Ötödik helyezett:
Ajkler Eszter (100 m gát)

Ifjúsági Liga
Első helyezettek:
Fekete Ábel (2000 m akadályfutás), Simonváros Csanád (rúdugrás), Renner Luca (magasugrás), Kriszt Annamária (rúdugrás)
Második helyezettek:
Fatér Zoltán (rúdugrás), Szemjanyinov Paula (200 m), Németh Eszter (2000 m akadályfutás)
Harmadik helyezettek:
Fekete Ábel (3000 m), Kapitány Márton (2000 m akadályfutás), Erőss Katica (1500 m), Szemjanyinov Paula (100 m gát), Kriszt Katalin (magasugrás)
Negyedik helyezettek:
Szamosi András (rúdugrás), Kerekes Marcell (gerelyhajítás), Konkoly Natália (2000 m akadályfutás), Györe Fanni (gerelyhajítás)
Ötödik helyezett:
Csernyánszky Flóra (100 m gát)
Hatodik helyezettek:
Esztergály Koppány (gerelyhajítás), Hamar Miklós (2000 m akadályfutás), Csernyánszky Flóra (100 m), Kovács Emma (magasugrás)

Serdülő Liga
Első helyezett:
Kondrák Réka (rúdugrás)
Második helyezettek:
Csernyánszky Sára (300 m gátfutás), Király Adél (200 m), Szőke Kiss Anna (3000 m), Árvai Virág (1500 m akadályfutás)
Harmadik helyezettek:
Kovács Balázs (3000 m), Mihály Ádám (rúdugrás), Ludmán Eszter (1500 m akadályfutás)
Negyedik helyezettek:
Majorics Ádám (300 m), Kovács Balázs (1500 m), Váczi Dániel (gerelyhajítás)
Ötödik helyezettek:
Kovács Balázs (1500 m akadály), Kókai Patrik (magasugrás), Bogdán András (gerelyhajítás), Bánovics Dorottya (rúdugrás), Frei Dalma (gerelyhajítás)
Hatodik helyezettek:
Magyari Benedek (rúdugrás), Sabján Anita (diszkoszvetés)

Edzők: Foki Vilmos, Gadanecz György, Kaptur Éva, Körmendy Katalin, Máté Alpár, Szörényi István, Zsivóczky Attila


Stúdióbeszélgetések Gödöllő és környező települések sportolóival

 

Kapcsolat | ImpresszumAdatvédelem | Médiaajánlat

© Gödöllői Hírek Online