Idestova 114 éve, 1911. november 25-én indult meg a HÉV-közlekedés Gödöllőn. A ma már H8-as jelzésű gödöllői HÉV-vonal első, villamosított szakasza a budapesti Keleti-pályaudvar és Cinkota között szállított utasokat. Később Kerepes lett a végállomás, majd átadták a forgalomnak a Kerepes és a gödöllői MÁV-állomás közötti, 12,8 kilométer hosszúságú szakaszt. A villamos- és gőzüzemre egyaránt berendezett pályatest felépítményét 30 kilogramm/folyóméter tömegű sínekből építették és 12 tonna tengelyterhelést engedélyeztek rajta. Érdekesség, hogy a „villanyos” eredetileg kék színű volt, zöldre az 1933-as cserkész-világtalálkozó idején festették.
Súlyos tízmilliókba került a gödöllői önkormányzatnak a tavaly őszi helyhatósági választás előtt egy nappal átadott skatepark. A helyi képviselőtestület döntése értelmében a Gödöllői Sport Klub (GSK) extrémsport szakosztálya üzemelteti a Kornya Mihály utcai létesítményt.
Szűk egy év elteltével beszámoló készült az országosan is hamar népszerűvé vált gödöllői skatepark eddigi működéséről. Az írásos anyagból – többek között – kiderül, hogy a költségek közel 2 millió forinttal haladták meg a bevételeket. Mivel 364 ezer forint értékben beruházást hajtottak végre, az üzemeltetés tényleges mínusza 1,57 millió forint. A számadatok értékelésekor figyelembe kell venni, hogy – bár kiadások korábban is felmerültek – belépődíjat csak márciustól szednek a hétfőtől péntekig 13 és 20 óra, hétvégén 10 és 20 óra között nyitva tartó gödöllői skateparkban, valamint azt is, hogy a bevezetési időszakban a ráfordítások általában meghaladják a bevételeket.
Ami a jövőre vonatkozó fejlesztési igényeket, elképzeléseket illeti, az áram és a víz bekötése a legfontosabb teendő. Az üzemeltető elképzelései között szerepel padok, székek, napernyők beszerzése, illetőleg mosdó- és zuhanyzókonténer felállítása is. Fotó: facebook-oldal