Idén március utolsó csütörtökjén került terítékre a Dózsa György úton található Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ (GVKIK), illetve a Hamvay-kúria épületében felkereshető Gödöllői Városi Múzeum előző évi tevékenységéről szóló beszámoló, valamint az önkormányzati fenntartású közművelődési intézmény aktuális, jelen esetben a 2026-os esztendőre vonatkozó munkaterve is.
Az utóbbi hetekben lezajlott felújítási munkálatok után, október 4-én, a délelőtti órákban átadták a főtéri COOP-áruház és a HÉV-sínek közötti téren álló első- és második világháborús emlékművet.
A száz évvel ezelőtt kitört I. világháború gödöllői áldozatainak emléket állító szobrot, Az I. világháború gödöllői áldozatainak emléket állító szobrot – Siklódy Lőrinc alkotását – 1931. szeptember 7-én leplezték le. Az áldozatok névsorát a szobor talapzatán örökítették meg. 1974-ben – a főtér beépítése miatt – az emlékművet a Dózsa György úti temetőbe szállították, ahonnan 1990 októberében került vissza jelenlegi helyére. Tizenhét évvel ezelőtt az I. világháborús emlékmű mögé elhelyezték a II. világháború gödöllői áldozatainak emléket állító félköríves kőtömböt, amin ugyancsak fellelhető a hősi halált haltak névsora. A köztéri műtárgyak a városi Halottak napi megemlékezés helyszínéül is szolgálnak.