Április 12-én eldőlt, hogy 16 év kormányzás után nem a Fidesz-KDNP vezetheti az országot a következő években. A parlamenti képviselőválasztás eredménye nem csak országosan, hanem a gödöllői központú, Pest vármegye 6-os számú választókerületben is kedvezőtlenül alakult a kormánypártok számára. Hankó Balázs választókerületi elnökként, illetve kulturális és innovációs miniszterként vágott neki a kampánynak: Összetartó közösséget építünk! szlogenje azonban csak a 32,76 százalékos támogatással egyenértékű második helyre volt elegendő. Bő két hetet vártunk, hogy értékeljük a helyzetet és beszéljünk a jövőről is.
A gödöllői vendéglátóhelyek üzemeltetői és az ott időzők az utóbbi napokban többször is találkozhattak a helyi rendőrkapitányság járőreivel, akik a szórakozóhelyek környékén lakók véleményét is kikérik. A hatósági ellenőrzés elsősorban a fiatalkorúak alkoholfogyasztásának kiszűrésére és a működési engedélyben foglaltak – főként a nyitvatartási idő – betartására terjed ki.
Érdeklődésünkre dr. Bozsó Zoltán dandártábornok, a Gödöllői Rendőrkapitányság vezetője elmondta: a szervezett és az egész város területére kiterjedő ellenőrzés nem a vendéglátósok ellen irányul, hanem az egységek szabályszerű működésének fenntartására, illetve arra, hogy elejét vegyék az alkoholfogyasztás hatására a fiatalkorúak körében sajnálatos módon megszaporodott, sokszor garázdasághoz vezető bűncselekményeknek. - Kapitányságunkra sok olyan lakossági bejelentés érkezik, ami nyugtalanítja a gödöllői vendéglátó- és szórakozóhelyek környezetében élőket – fogalmazott a dandártábornok. - Ezekről, a helybéliek biztonságérzetét zavaró gondokról a város címzetes főjegyző asszonya is értesítette kapitányságunkat, kérve közreműködésünket a helyzet normalizálása érdekében. Ennek teszünk eleget, együttműködésben azokkal az intézményekkel, akik érintettek és segíthetnek a problémakör mielőbbi felszámolásában.