Triplázott a gödöllői sprinterlány a Szuper Liga döntőn

2014-08-31 09:20:25

Augusztus 29-én és 30-án első alkalommal rendezték meg a Magyar Atlétikai Szövetség kezdeményezésére, a versenyzési lehetőség bővítése érdekében életre hívott Szuper Liga döntőt. A pénzdíjas viadalnak Debrecen adott otthont, ahol versenyszámonként nyolc-nyolc meghívott atléta állt rajthoz. A sportolók február óta húsz megmérettetésen gyűjthették a pontokat, amik alapján versenyszámonként (mindkét nem számára 19) a legjobb hét vehetett részt a Szuper Liga döntőn. Rajtuk kívül a juniorok ligaversenyének első helyezettjei indulhattak.

A Gödöllői EAC színeiben többen is érdekeltek voltak a viadalon. Városunk atlétái ezúttal is kitettek magukért. A vezéregyéniség Karlik Pál tanítványa, Kaptur Éva volt, aki az összes sprintszámot megnyerte. Íme, a gödöllői érmesek névsora:

1. helyezettek: Kaptur Éva (100 m, 11,88 mp), Kaptur Éva, (200 m, 24,24 mp), Kaptur Éva (400 m, 55,02 mp), Répási Petra (100 m gát, 13,96 mp)
2. helyezettek:
Karlik Dániel (100 m, 10,75 mp), Deák Nagy Marcell (400 m, 47,9 mp)
3. helyezettek:
Pozsgai Dániel (100 m, 10,83 mp), Pozsgai Dániel (200 m, 21,71 mp), Kriszt Botond (hárompróba, 1.869 pont)

Klubtársak egymás közt: a háromszoros Szuper Liga győztes Kaptur Éva (248) és Répási Petra a 100 sík döntője után (fotó: Stemmer István)