Utazik az Eb-re a GEAC aranyhalmozó sprintere, Kaptur Éva

2014-08-04 17:47:50

Kaptur Éva (képen) személyében lesz gödöllői induló az augusztus 12-17. között esedékes zürichi atlétikai Európa-bajnokságon. A GEAC sprintere három aranyérmet nyert a hétvégén lezajlott országos bajnokságon: a 100 és a 200 méter mellett, a 4x100 méteres váltó tagjaként is első lett. Ezen kívül egy ezüstérmet is szerzett a 4x400 méteres váltóval.
A leggyorsabb magyar hölgynek tekinthető Kaptur Éva 200 méteren áll rajthoz a kontinensviadalon. A versenyszám előfutamait augusztus 14-én rendezik meg, az érmekért egy nappal később rivalizálnak a döntősök.

A tárgyilagosság kedvéért érdemes megjegyezni, hogy Erdélyi Zsófia is tagja az Eb-re utazó, 25 versenyzőből álló magyar csapatnak. A 10 ezer méteres síkfutásban induló atléta egykoron a Gödöllői EAC színeiben sportolt, jelenleg az UTE hosszútáv-futója.