Jövő augusztusban lesz 30 éve, hogy a több évig húzódó rekonstrukciót követően ismét látogathatóvá vált a Gödöllői Királyi Kastély. Az elmúlt közel három évtizedben a történelmi falak számos remek kiállítást, koncertet, kulturális attrakciót „láthattak”, és sok-sok millió látogatót „fogadhattak”. De ahhoz foghatót, mi augusztus 21-én zajlott le a kastély parkjának színpadán, keveset. Sőt, a libabőrhatást tekintve, talán egyet sem. Az István, a király című rockopera-keresztmetszet nem csak a szakma nagyjai körében váltott ki elismerést, hanem a mintegy 5000 fős közönség számottevő többsége is szuperlatívuszokban nyilatkozott a Feke Pál által rendezett produkcióról. Ennek apropóján is beszélgettünk dr. Ujváry Tamással, a gödöllői kastélyt működtető gazdasági társaság ügyvezető igazgatójával, aki augusztus 19-én a Pesti Vigadóban átvehette Hankó Balázs kulturális és innovációs minisztertől a Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést.
Szeptember 1-jén indul az Otthon Start Hitelprogram, ami – hasonlóan a korábbi CSOK hitelhez és a jelenleg is igényelhető CSOK Plusz kölcsönhöz – egy kamattámogatott kölcsön, viszont kedvezőbb, szélesebb réteg számára igénybe vehető feltételekkel bír. Napjainkban sokan gondolják át az elsősorban a fiatalokat célzó forrásszerzési lehetőség részleteit, előnyeit, esetleges buktatóit. Hírportálunk a 2004 óta Gödöllőn élő, a pénzügyi szektorban több mint 20 éve dolgozó Piacsek Rózsa Erzsébetet kérte arra, hogy – felhasználva a jelzáloghitelezésben eddig szerzett tapasztalatait – mutassa be ezt az új finanszírozási lehetőséget.
Az augusztus 21-én a Gödöllői Királyi Kastély parkjában rendkívüli érdeklődés mellett lezajlott István, a király című rockopera-keresztmetszetet – a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) támogatásának köszönhetően – ingyenesen tekinthették meg az érdeklődők. A nézőktől és a meghívott vendégektől mindössze annyit kértek, hogy ehetőségük szerint pénzbeli adományaikkal segítsék a kárpátaljai Beregszászi járás magyar nyelvű oktatását. A gyűjtés koordinátora a Magyar Ifjúsági Konferencia Egyesület. A kezdeményezésről, annak eredményéről a Gödöllőn élő Nagy-Vargha Zsófiát, a KIM fiatalokért felelős helyettes államtitkárát kérdeztük.
A HavariaPress értesülése szerint több embert szállítottak súlyos mérgezéssel kórházba az utóbbi napokban a gödöllői járás egyik településéről, Vácszentlászlóról. Valamennyien etilén-glikollal megmérgezett bort ittak. A bort egy férfitól vásárolták, illetve kapták. A bort a férfi egy gazdától lopta. Folyamatosan dézsmálta a rendszeresen feltört pincében a hordókat. A borosgazda, megelégelve a sorozatos lopást, fagyálló folyadékkal megmérgezte a borát.
A borból fogyasztók közül hatan kerültek kórházba. Egyikük – a lopott bort áruló tolvaj – olyan súlyos egészségkárosodást szenvedett, hogy az orvosok már nem segíthettek rajta. Több napig küzdöttek az életéért, de hiába, a férfi meghalt. A rendőrség emberölés kísérletével gyanúsítja a meglopott gazdát.
November 5-ére kiderült: a rendőrség tényleg nyomoz, méghozzá emberölés bűntette miatt, és ismeretlen tettes ellen. Azt azonban nem erősítették meg, hogy az áldozat maga a tolvaj lett volna, és azt sem, hogy a borban volt a méreg. November 7-én újabb fordulat következett az ügyben: a 37 éves V. Pált emberölés elkövetése miatt gyanúsítottként hallgatták ki. A vácszentlászlói férfi elismerte tettét. Ellene szabadlábon hagyása mellett folyik tovább az eljárás.