Vissza normál nézetbe Nyomtatás

Díjeső zúdult a gödöllői sportolókra

2013-02-15 18:21:22

Február 15-én átadták az elmúlt esztendőben, gödöllői színekben legjobb eredményeket elért sportolóknak és sportvezetőknek odaítélt városi díjakat. Az immár huszonegyedik alkalommal megrendezett esemény helyszíne a Művészetek Háza Gödöllő épületének zsúfolásig megtelt konferenciaterme volt. A kitüntetett személyekről a Gödöllő Sport Közalapítvány kuratóriuma döntött.

A Talamba ütőegyüttes hangulatteremtő produkcióját követően dr. Solti László, a Szent István Egyetem rektora átadta a Gödöllői EAC Aranykoszorús jelvényét. Ezúttal kilencen feleltek meg annak a kritériumnak, hogy a sport területén végzett tartós és példamutató munkájukkal növelték az egyetemi klub eredményességét, öregbítették hírnevét.

Ami a városi jutalmakat illeti, újdonságként szolgált ebben az esztendőben a veterán kategóriában kiosztott különdíj, amit Kiss György, a Gödöllői Kirchhofer SE gyaloglásban jeleskedő 66 éves atlétája vett át. A két éve megalakult Gödöllői Szövetség a Sportért Szabados István röplabdaedző (TEVA-Gödöllői RC) és Tóth Tibor, a fogyatékkal élő gödöllői sportolók versenyeztetésével foglalkozó szakember munkáját tartotta külön is elismerésre méltónak.

Az Év edzője kitüntetést az egyéni sportágak trénerei közül Czeba Mihály (Gödöllői Taekwon-do SE) érdemelte ki, a csapatoknál dolgozó szakvezetők táborából pedig Bartos Gábor, a Gödöllői Kézilabda Club felnőtt együttesének edzője részesült ebben az elismerésben. A Gödöllő Sportjáért díjat Ádám Istvánnak ítélték oda, aki előbb játékosként, majd vezetőként közel fél évszázada kötődik a település sportéletéhez, segítőkész hozzáállásával a mai napig aktív közreműködője a röplabdás eseményeknek.
A Gödöllői Sport Közalapítvány kurátori tisztségéről lemondott személyeknek, Farkas Balázsnak, Köles Lászlónak, Szabó Istvánnak és Mácsai Tamásnak különdíjjal köszönték meg a munkáját.

Az Év gödöllői sportolója 2012 elismerő cím díjazottjainak listája kategóriáként
Egyéni felnőtt: 1. Deák Nagy Marcell (atléta, Gödöllői EAC) 2. Bontovics Babett (Gödöllői Taekwon-do SE) 3. Benkó Réka (kardvívó, Gödöllői EAC) és Rusovszki Gábor (hegyikerékpáros, Gödöllői SK terepsport szakosztály)
Egyéni utánpótlás: 1. Valkai Ferenc (kardvívó, Gödöllői EAC) 2. Horváth Fruzsina (Gödöllői Taekwon-do SE) és Fellegi Norbert (asztaliteniszező, Gödöllői SK) 3. Szekeres Eszter (ritmikus gimnasztika, Vuelta SE) és Hábermann Attila (Gödöllői Taekwon-do SE)
Csapatsport felnőtt: 1. Szakmáry Gréta (röplabdázó, TEVA-Gödöllői RC)  2. Füleki Erik (Gödöllői Ördögök Rögbi SE) 3. Soós Alexandra (kosárlabdázó, Gödöllői Bocskai SE)
Csapatsport utánpótlás: 1. Dékány József (labdarúgó, Gödöllői Sport Klub) 2. Szalai Mátyás (Gödöllői Ördögök Rögbi SE) 3. Háfra Dominika (röplabdázó, TEVA-Gödöllői RC) és Varga Dorottya (kosárlabdázó, Gödöllői Bocskai SE)

Elismerésben részesített sportolók: Fibecz Alexandra (Vuelta Sportegyesület), Bátori Csaba (Gödöllői Kézilabda Club), Kaptúr Éva (atléta, Gödöllői EAC), Barcsay Zsombor (atléta, Gödöllői EAC), Gémesi Csanád (kardvívó, Gödöllői EAC), Kecskés Balázs (Fujinaga Karate-Do Sportegyesület).

A jövő – 14 év alatti – reménységei:
Dányi Máté (Gödöllői Teakwon-Do Sportegyesület), Juhász Emma (Vuelta Sportegyesület), Meszlényi Kira (Gödöllői Contact ITF Taekwon-Do Sportegyesület), Hemmert Kyra (TEVA-Gödöllői Röplabda Club), Zászkaliczky Piroska és Hanzl Lilla (Gödöllői EAC vívó szakosztály), Hamar Miklós (Gödöllői EAC atlétikai szakosztály), Kondrák Réka és Körömi László        (Gödöllői Bocskai Sportegyesület), Kottán Alexandra (Gödöllői Kosársuli Sportegyesület), Babó Vilmos (Gödöllői Sport Klub asztalitenisz szakosztály), Lőrincz Márton (Gödöllői Sport Klub terepsport szakosztály), Csordás Barna (Gödöllői Sport Klub labdarúgó szakosztály), Kovács Patrícia (Pelikán Horgász Egyesület) és Törőcsik József (Gödöllői Sakkbarátok Egyesülete).


Stúdióbeszélgetések Gödöllő és környező települések sportolóival

 

Kapcsolat | ImpresszumAdatvédelem | Médiaajánlat

© Gödöllői Hírek Online